آخرین خبرها
سفیر کویت در دیدار با بروجردی پیرامون مسائل دو جانبه تبادل نظر کردند

سفیر کویت در دیدار با بروجردی پیرامون مسائل دو جانبه تبادل نظر کردند

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با مجدی احمد ابراهیم الظفیری سفیر کویت در تهران دیدار و گفتگو کرد.رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اقدام وحشیانه گروه‌های تروریستی ـ تکفیری در هتک حرمت مرقد صحابه بزرگوار پیامبر حجربن عدی اظهار داشت: این اقدام وحشیانه و ضد انسانی از سوی تمام مذاهب اسلامی محکوم است و حامیان گروه‌های تروریستی تکفیری باید پاسخگوی این اقدامات وحشیانه باشند.

وی در ادامه این دیدار با تأکید بر استقبال پارلمان ایران از گسترش روابط خود با کویت افزود: کشورهای ایران و کویت به عنوان دو کشور اسلامی ظرفیت‌های فراوانی برای بسط روابط خود در همه زمینه‌ها دارند و همجواری دو کشور عامل مهمی در تسهیل همکاری‌های فی‌مابین است.

علاءالدین بروجردی همچنین با اشاره به اوضاع منطقه خاطرنشان کرد: خیلج فارس منطقه‌ای حساس از نظر سیاسی و اقتصادی در دنیای امروز است که باید با همکاری همه کشورهای منطقه تبدیل به کانون امنیت و آرامش و ثبات شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در همین راستا از اقدامات برخی از کشورهای منطقه در بر هم زدن امنیت و آرامش و کمک تسلیحاتی مالی و اطلاعاتی به گروه‌های تروریستی تکفیری انتقاد کرد و گفت: قدرت‌های جهانی در راستای منافع نامشروع خود با استفاده از برخی کشورهای منطقه سعی در ایجاد اختلاف و درگیری مذهبی در جهان اسلام دارند.

مجدی احمد ابراهیم الظفیری سفیر کویت نیز در این دیدار با اعلام آمادگی کشورش برای گسترش روابط پارلمانی و دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران نقش همکاری‌های پارلمانی را در راستا بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی با محکوم کردن هتک حرمت به بقاع متبرکه پیرامون مسائل منطقه‌ای و دو جانبه با بروجردی بحث و تبادل نظر کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.