سفیر کشور اتریش در ایران با اشاره به پیشنهاد مطرح‌شده برای خواهرخواندگی رشت با یکی از شهرهای اتریش گفت: رشت همواره دروازه ورود به اروپا و نقطه ارتباط با کشور ما بوده است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اشتفان شولتز در دیدار با شهردار رشت در ساختمان شهرداری با بیان اینکه اتریش و ایران به‌زودی جشن 700 سالگی روابط خود را گرامی می‌دارد اظهار کرد: رشت همواره دروازه ورود به اروپا و نقطه ارتباط با کشور ما بوده و توجه به مباحث علمی در رشت همواره بنده را تحت تأثیر قرار داده است.

وی با اشاره به سابقه فرهنگی گیلان و شهر رشت بیان کرد: یکی از ستون‌های اصلی اقتصاد اتریش توجه به گردشگری است و از طرفی پیشنهاد اعضای شورای شهر و شهردار برای خواهرخواندگی در همین راستاست.

سفیر کشور اتریش در ایران با تأکید بر اینکه گردشگری باکیفیت و مبتنی بر محیط‌زیست تضمین‌کننده اشتغال است بیان کرد: اتریش دارای چندین مرکز عالی گردشگری است و شهر رشت نیز دارای ظرفیت‌های مناسبی در این بخش بوده و برای یک همکاری ساختارمند و هدفمند در این جلسه حضور پیدا کردیم.

شولتز با اشاره به سفر رئیس‌جمهور ایران به کشور اتریش گفت: در هفته آینده منتظر حضور رئیس‌جمهور ایران در کشور اتریش هستیم و یقیناً نتایج خوبی محقق می‌شود.

وی به پیشنهاد خواهرخواندگی شهری رشت با یکی از شهرهای کشور اتریش اشاره کرد و افزود: با ارتباطات و تعاملات خوبی که وجود دارد پیشنهاد شهر رشت بابت خواهرخواندگی با یکی از شهرهای کشور اتریش را با کمال میل پذیرفته و پس از بررسی شهری مناسب را انتخاب و اعلام می‌کنیم.

سفیر اتریش در ایران با اشاره به ریاست اتریش در نیمه دوم سال 2018 در شورای اروپا بیان کرد: اتریش در نیمه دوم سال 2018 ریاست شورای اروپا را در اختیار دارد و تضمین مواد غذایی ازجمله اهداف این دوره ریاست بوده و یقیناً از ظرفیت‌های شهر خلاق خوراک رشت در این حوزه بهره‌مند می‌شویم.

رایزن بازرگانی سفارت اتریش نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری رشت اظهار کرد: در ابعاد تجاری و اقتصادی نیز با توجه به موقعیت اقلیمی در حوزه گردشگری شهر رشت می‌توانیم همکاری‌های خوبی داشته باشیم.

کریستف کراپ مایر با اشاره به اینکه بسیاری از شهرها به مزیت اقلیمی رشت غبطه می‌خورند گفت: تمام مباحث مطرح‌شده در این نشست به‌صورت دقیق برای پیشبرد اهداف مشترک بررسی می‌شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin