رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر کره شمالی بر روابط پارلمانی دو کشور تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، علاءالدین بروجردی، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی در دیدار کانگ سام هیون، سفیر این کشور  در تهران با اشاره به سابقه خوب و طولانی روابط دو کشور، گفت: ظرفیت‌های خوبی برای ارتقاء سطح مناسبات فی مابین در زمینه‌های گوناگون بین دو کشور وجود دارد و پارلمان ایران از گسترش همکاری ها بین دو کشور حمایت می نماید.

وی افزود: گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی در مجلس شورای اسلامی آمادگی تسهیل و تسریع همکای‌های دو کشور در زمینه های مختلف را دارد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – کره شمالی ضمن استقبال از توسعه همکاری های پارلمانی فی مابین گفت: امیدواریم با تبادل هیأت ها و گروه های دوستی سطح همکاری ها را افزایش دهیم و باعث تقویت و گسترش روابط در همه زمینه ها باشیم.

کانگ سام هیون، سفیر کره شمالی در تهران نیز در این دیدار، با ابراز خرسندی از این فرصت و با تاکید بر وجود ظرفیت های فراوان همکاری بین دو کشور، گفت: با توجه به اعمال تحریم های بی سابقه آمریکا نسبت به دو کشور ایران و کره شمالی، استفاده از این ظرفیت ها می تواند برای دو کشور بسیار مفیدو به نفع طرفین باشد.

سفیر کره شمالی در ادامه ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی تهران، افزود: منبع تروریسم در جهان و منطقه آمریکا، کشورهای غربی و اسرائیل هستند. ما از مواضع محکم ایران در مبارزه با تروریسم حمایت می کنیم و خوشحالیم که جایگاه ایران در خلیج فارس روز به روز تحکیم می یابد.

وی در پایان از بروجردی و اعضای گروه دوستی ایران – کره شمالی برای سفر به این کشور دعوت به عمل آورد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin