«کانگ سام هیون» سفیر کره شمالی در تهران با اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، کانگ سام هیون در دیدار با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی پیام تبریک حزب کارگران جمهوری دموکراتیک خلق کره به مناسبت انتخاب اسدالله بادامچیان به عنوان دبیر کل این حزب را به وی تقدیم کرد.

وی در این دیدار خاطرنشان کرد: ما از جمهوری اسلامی ایران در دوران جنگ تحمیلی حمایت کردیم و در صحنه بین المللی از مبارزات شما علیه تحریم‌های ظالمانه آمریکا حمایت خواهیم کرد و می دانیم که در مبارزه بین ایران و آمریکا حتما مردم ایران پیروز می شوند.

در این دیدار دبیرکل حزب موتلفه اسلامی نیز با سپاسگزاری از پیام تبریک حزب کارگران کره شمالی ضمن اشاره به حضور خود در پیونگ یانگ در سال 1360 و دیدار با «کیم ایل سونگ» رهبر فقید کره شمالی ابراز امیدواری کرد؛ روابط دو حزب موتلفه اسلامی و حزب کارگران کره راه موفقیت آمیزی را طی کند و افزود: همانطور که در این سال‌ها روابط خوبی با شما داشته‌ایم، امیدوارم این روابط گسترده‌تر شود.

بادامچیان در سخنانی با یادآوری سوابق مبارزاتی ملت ایران و کره شمالی برای استقلال کشورشان گفت: حفظ استقلال یک ملت در طول دهها سال بسیار سخت است ولی ملت شما توانسته باوجود همه فشارها و تحریم‌های بین‌المللی مقاوم و استوار بماند و همچنین دانش دفاعی خود را گسترش دهد و هم ملت مستقلی بماند تا آنجا که آمریکا مجبور شده است با رهبر شما دیدار کند و در هر دو دیدار نیز شکست بخورد.

وی تاکید کرد: به عنوان کسی که بیش از 60 سال در مبارزه ملت ایران حضور داشته‌، معتقدم اگر ملتی بر استقلال و ارزش‌های ملی خود مقاومت کند در صحنه بین‌المللی دارای احترام ویژه‌ای شده و بر سختی‌ها پیروز می‌شود و آینده بهتری خواهد داشت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: انتظار داریم روابط خوب دو کشور و دو حزب گسترش بیشتری پیدا کند و معتقد هستم آمریکا ضد آزادی ملت‌ها کار می‌کند و به علت بحران‌های اخلاقی و مالی در سراشیبی سقوط است، سقوطی که ممکن است طول بکشد ولی حتمی خواهد بود.

بادامچیان خاطرنشان کرد: میزان بدهی آمریکا در حال حاضر 22 تریلیون دلار است در حالی که طبق آمار، تولید ناخالص ملی آن کشور 16 تریلیون دلار است و این یعنی این که آمریکا ورشکسته است و نمی‌تواند به کشورهای مستقل زورگویی کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin