سفیر کره جنوبی گفت: تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی ستون‌های تکواندو در دنیا هستند که با هم می‌توانند به پیشرفت این رشته کمک کنند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در حاشیه چهلمین دوره از رقابت های قهرمانی تکواندو کشور، سفیر کشور کره جنوبی در ایران بیان کرد: تیم های ملی تکواندو ایران و کره جنوبی ستون های این رشته در دنیا هستند که با همکاری هم می توانند به پیشرفت آن در سطح جهان کمک کنند.

او ادامه داد: فدراسیون تکواندو ایران با سفارت کره جنوبی تفاهم نامه ای را برای برگزاری این مسابقات با نام سفیر کره جنوبی امضا کرد و اکنون این رقابت ها در بخش مردان و زنان برگزار شد و خوشبختانه توانستیم از مسابقات تکواندو حمایت لازم را داشته باشیم و معتقدم که هر دو کشور می توانند به پیشرفت و ارتقا تکواندو کمک کنند.

سفیر کره جنوبی عنوان کرد: تکواندو رشته ورزشی جوانمردانه ای است که در آن احترام حرف اول ا. می زند و خوشحالم که امروز این رشته در ایران و کره جنوبی طرفداران زیادی دارد که می توانند در تکواندو وارد شوند.

او افزود: ایران نه تنها در تکواندو و فوتبال بلکه در تمام رشته های ورزشی بسیار قوی است و تیم های ملی این کشور در مسابقات مختلف حریف جدی برای دیگر تیم ها هستند.

سفیر کره جنوبی درباره رقابت های جام ملت های فوتبال آسیا گفت: امیدوارم که تیم های ملی ایران و کره جنوبی در کنار رقابتی که با یکدیگر در فوتبال و یا تکواندو دارند بتوانند در کنار هم سطح ورزش آسیا را در رشته های ورزشی به خصوص فوتبال به سطح اروپا نزدیک کنند.

او در پایان درباره فینال لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: تیم پرسپولیس و نماینده تیم ژاپن هر 2 قوی هستند و باید این را در نظر گرفت که هر تیمی که بهتر بازی کند پیروز میدان است، اما بهتر است کشور های آسیایی در کنار هم به ارتقا ورزش این قاره کمک کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin