برنت اربل در مصاحبه ای تلویزیونی، واقعیت موجود در ایران را با آنچه که در رسانه های غربی ادعا می شود، کاملا متفاوت خواند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، برنت اربل که بین سال های 2009 تا 2013 سفیر آلمان در تهران بود از وجود اختلاف فاحش در گزارش های رسانه ای از وضعیت ایران خبر داد.

وی در یک مصاحبه تلویزیونی در پاسخ به این سوال که آیا آنچه که در رسانه ها در مورد شرایط بحرانی در ایران گفته می شود واقعیت دارد؟ گفت: من فکر می کنم گزارش های نادرست در مورد هر کشوری وجود دارد، حتی در مورد آلمان، رسانه ها در برخی کشورها گزارش های نادرستی ارائه می کنند. اما در مورد ایران، رسانه ها گزارش هایی ارائه می کنند که با واقعیت موجود کمترین تطابق را دارد.

وی افزود: ما زمانی به این موضوع پی می بریم که از نزدیک با این واقعیت روبرو شویم، موضوعی که در سفر هیات های پارلمانی و یا دولتی از آلمان به ایران به خوبی قابل مشاهده است.

به گفته اربل اعضای این هیات ها وقتی ایران را از نزدیک می بینند، پس از 24 ساعت حضور در این کشور اعتراف می کنند که آنچه به عنوان گزارش از شرایط این کشور به آنها داده شده ، هیچ ارتباطی با واقعیت امر ندارد.

سفیر پیشین آلمان در ایران در ادامه تاکید کرد: شاید چنین چیزی کمتر در مورد باقی کشورها دیده شود، اما ایران جزو موارد شاخص است. آنچه که در خصوص مسائل فرهنگی و حقوق بشری در خصوص ایران در رسانه ها منتشر می شود در حد بسیار بالایی دور از واقعیت است.

برنت اربل (متولد 1943) که سابقه فعالیت از سال 1973 در سفارتخانه های آلمان در بیرون، صنعا، ریاض و قاهره را دارد، پیش از عزیمت به ایران بین سال های 2004 تا 2006 سفیر کشورش در بغداد بوده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin