وزارت امور خارجه ایران مراتب اعتراض خود را نسبت به عدم آزادسازی مرزبانان ایرانی به سفیر این کشور در تهران اعلام کرد.به گزارش آوادیپلماتیک، معاون مدیرکل غرب آسیای وزارت امور خارجه ایران در دیدار با “نور محمد جدمانی” سفیر پاکستان در ایران ضمن اعلام مراتب اعتراض ایران، بر لزوم تحرک بیشتر و بسیج همه امکانات و نیروهای پاکستانی برای حل مشکل، آزادی مرزبانان ایرانی ربوده شده، حفظ سلامتی آنها، تضمین عدم تکرار در آینده و دستگیری و تحویل اشرار و تروریست ها تأکید کرد.
وی تصریح کرد: نهادهای ذی ربط ایرانی برای هرگونه همکاری و اقدام مشترک در کلیه سطوح آمادگی کامل داشته و متقابلاً انتظار دارند کلیه نهادهای ذی ربط پاکستانی نیز در این زمینه با آمادگی کامل، هماهنگی و اقدام نمایند.
به سفیر پاکستان اعلام شد وجود این همکاری ها عنصر حیاتی برای تضمین استمرار و بقای مرزهای دو کشور، به عنوان مرزهای صلح و دوستی می باشد.
عدم کنترل جدی مرزها و مقابله با اشرار و گروهک های تروریستی، می تواند ابعاد این گونه اقدامات را بیشتر و پیچیده تر سازد و نباید اجازه داد به روابط دوستانه، حسن همجواری و مرزهای دو کشور خللی وارد شود و مناسبات خوب، تحت الشعاع این رویدادهای ناخوشایند قرار گیرد.
نورمحمد جادمانی سفیر پاکستان در تهران نیز با ابراز تسلیت نسبت به خبر شهادت یکی از مرزبانان ایرانی و ابراز تأسف شدید خود و دولت پاکستان از این حادثه تروریستی، اعلام کرد مراتب را به مقامات کشورش اعلام خواهد کرد.
وی افزود:دولت پاکستان نیز نگران افزایش حرکت های تروریستی، شرارت ها و افراط گرایی است.
جادمانی تأکید کرد: پاکستان با عنایت به نگاه ویژه به ایران، به هیچ وجه، اجازه نخواهد داد این گونه رخدادهای تأسف بار، روابط حسنه میان دو ملت، دو دولت و دو کشور را خدشه دار سازد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin