عضو هیئت ‌رئیسه‌ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد از سفر سه روزه سفیر و رایزن اقتصادی افغانستان به این استان خبر داد.

احسان دارایی، عضو هیئت ‌رئیسه‌ اتاق بازرگانی خرم‌آباد درباره سفر اعضای سفارت افغانستان به استان لرستان گفت: سفیر افغانستان به همراه رایزن اقتصادی این کشور به دعوت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد سه‌شنبه 12 شهریورماه جاری به خرم‌آباد می‌آیند.

وی افزود: در راستای گسترش مناسبات اقتصادی تجاری و به منظور دستیابی به بازاری مناسب جهت ارائه‌ تولیدات و محصولات لرستان، این سفر در قالب برنامه‌ی اعزام و پذیرش هیئت‌ها توسط اتاق خرم‌آباد انجام خواهد گرفت.

دارایی به شرایط مناسب افغانستان اشاره کرد و اظهار داشت: کشورهای مختلفی درگیر فرایند بازسازی افغانستان شده‌اند و سرمایه‌گذاری‌های کلانی در این حوزه صورت گرفته است که متأسفانه سهم ایران از این مسأله، قابل‌توجه نیست.

وی تصریح کرد: این در حالی است که با توجه همسایه بودن ایران و افغانستان و همچنین اشتراکات زبانی و فرهنگی می‌توانستیم سهم قابل‌توجهی در این مسئله داشته باشیم.

این فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: به منظور دستیابی به این جایگاه، اتاق خرم‌آباد تصمیم گرفت با دعوت از سفیر و رایزن اقتصادی افغانستان، آن‌ها را با ظرفیت‌های مختلف لرستان آشنا سازد تا به نوعی مقدمات سفر هیئت تجاری بازاریابی لرستان را در نیمه‌ دوم سال جاری به این کشور فراهم سازد.

دارایی در مورد برنامه‌های سفر سفیر افغانستان به خرم‌آباد هم گفت: در این سفر برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده که جلسه‌ی مشترک با اعضای هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد، جلسه با استاندار محترم لرستان، نشست و رایزنی با فعالان اقتصادی لرستان و همچنین بازدید از چند واحد تولیدی و جاذبه‌ گردشگری خرم‌آباد از جمله‌ آن‌هاست.

عضو هیئت ‌رئیسه‌ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد افزود: سفر دکتر “نصیر احمد نور” سفیر افغانستان و “عبدالهادی فرهنگ” رایزن اقتصادی این کشور به خرم‌آباد سه روز به طول خواهد انجامید که امیدواریم دستاوردهای مفیدی برای لرستان به همراه داشته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin