اولین گردهمایی تجاری ایران و اتحادیه اروپا در حوزه انرژی پایدار در سالن همایش‌های وزارت نیرو برگزار شد.

به‌گزارش آوا دیپلماتیک، این همایش با محوریت انرژی‌های تجدیدپذیر با حضور مسئولان صنعت برق و انرژی کشور و نمایندگان کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا و آژانس‌بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر برگزار شد.

در این همایش علاوه بر حمید چیت‌چیان وزیر نیرو، کانته، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا و عدنان امین، مدیرکل آژانس‌بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر حضور داشتند.

سفیر کشور هلند در ایران طی سخنانی در این مراسم با بیان این مطلب که اتحادیه اروپا فصل جدیدی در روابط دو جانبه با ایران باز کرده است، گفت: این باعث خواهد شد تا یک رابطه سازنده بین طرفین ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه هلند در زمینه‌های مختلف همکاری همچون اقتصاد، انرژی هسته ای، انرژی تجدیدپذیر، مبارزه با مواد مخدر و غیره تمایل دارد تا با ایران همکاری داشته باشد، افزود: سال گذشته نمایندگان ایران به بروکسل سفری داشتند و ما نیاز داریم تا به روابط خود با ایران در تمام زمینه‌ها بخصوص انرژی‌های تجدید پذیر و سرمایه‌گذاری در این بخش همکاری داشته باشیم.

سفیر هلند در ایران ادامه داد: مهاجرت، تغییر اقلیم انرژی پایدار و اقتصاد سبز نیز زمینه‌های دیگری از همکاری بین جمهوری اسلامی و هلند است که می‌توان برای آن برنامه ریزی کرد.

وی تاکید کرد: ایران از منابع سرشار انرژی طبیعی و گاز برخوردار است و در این خصوص می‌توان همکاری بیشتری را در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر با ایران رقم زد.

سفیر کشور هلند در ایران با اشاره به اینکه توافق هسته ای بین ایران و اروپا پایدار مانده و اتحادیه اروپا متعهد به همکاری با ایران است افزود: این همایش اولین مجمع کسب و کار اتحادیه اروپا و ایران است و نشان اولین تلاش تبادل نظر بین طرفین است که هردو طرف بایستی نهایت استفاده را از این موقعیت ببرند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin