امریوف بغداد کولتائویچ در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی شهرستان گرگان اظهار داشت: با صدور ویزای تجاری روابط اقتصادی بین دو کشور قزاقستان و ایران افزایش پیدا می‎کند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر جمهوری قزاقستان در ایران با ابراز خرسندی از همکاری تجاری ایران با قزاقستان تصریح کرد: قزاقستان این آمادگی را دارد که از همه جنبه‎ها با ایران همکاری داشته باشد ما حمایت خود را اعلام می‎کنیم روابط اقتصادی دوجانبه منجر به توسعه می‎شود.

سفیر جمهوری قزاقستان در ایران با اشاره به اینکه برای همکاری با ایران شرکت هواپیمایی به انتخاب خودمان خواهد بود، افزود: هواپیماهای کوچکتری برای ارتباطات اقتصادی انتخاب خواهیم کرد.

بغداد کولتائویچ با بیان اینکه توجه به ارتباط هوایی بسیار بااهمیت است، گفت: باید این روابط به گونه‎ای باشد که مردم بتوانند از آن استفاده کنند تلاش ما گسترده شدن روابط بین دو کشور است، شرایط برای انجام روابط اقتصادی از طریق ریلی و هوایی مناسب است.

وی از رئیس اتاق بازرگانی گرگان، تجار و فعالان اقتصادی استان گلستان خواست تا در راستای همکاری‎های مشترک گام بردارند.

سفیر جمهوری قزاقستان در ایران از استاندار گلستان دعوت کرد تا سریعا با آکتائو سفر کنند و از نزدیک مزیت‎های اقتصادی این استان منگستائو را مشاهده کنند.

بغداد کولتائویچ با اشاره به اینکه پرواز آکتائو به گرگان در تقویت روابط اقتصادی بسیار مهم است، گفت: گلستان ظرفیت‎های خوبی برای گردشگری دارد که می‎توان در این زمینه روابط را تقویت کرد.  

وی بر لزوم ترمینال قزاقستان و ایران تاکید کرد و افزود: ایجاد این ترمینال زمینه همکاری دو کشور را افزایش می‎دهد گمرک اینچه‎برون در ایجاد این ترمینال جایگاه ویژه‎ای دارد.

سفیر جمهوری قزاقستان در ایران با اشاره به اینکه بیش از 3.5 میلیارد دلار روابط اقتصادی بین دو کشور انجام شده است، اظهار کرد: استان گلستان ظرفیت‎های خوبی در بخش کشاورزی و گردشگری دارد که همکاری در این بخش‎ها در تقویت روابط اقتصادی موثر است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin