علی اکبر فرازی معاون امور بین الملل اتاق ایران و آندریاس کوزوپس سفیر قبرس راهکار های توسعه مناسبات اقتصادی بین این و قبرس را بررسی کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، آندریاس کوزوپس، سفر هیئت های تجاری اروپایی و بازرگانان به ایران را نشانه عزم اتحادیه اروپا برای افزایش مناسبات اقتصادی پس از توافق هسته عنوان کرد و از امضاء توافق نامه عدم اخد مالیات مضاعف میان معاون وزیر اقتصاد ایران و قبرس خبر داد وگفت: کشور قبرس با 34 کشور دنیا تفاهم نامه جلوگیری از اخد مالیات مضاعف امضاء نموده است که ثبت شرکت و انجام کار به عنوان یک شرکت قبرسی مزیت بهره مندی از این امکانات را فراهم خواهد آورد و بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا در میان این کشورها هستند.

سفیر قبرس از تشکیل شورای بازرگانی قبرس-ایران با عضویت 150 کشور خبر داد و گفت: تبادل اطلاعات تجاری و معرفی امکانات ایران برای صادرات در انجام همکاری های تجاری بین بخش های خصوصی دو کشور بسیار تاثیر گذار است.

وی به سفر هیئت های ایرانی و ایجاد ارتباط بین خطوط کشتیرانی و بنادر دو کشور اشاره کرد و موقعیت جغرافیایی قبرس را یکی مزیت های این کشور برای انتقال کالا از طریق دریای مدیترانه عنوان کرد و افزود: برگزاری یک نمایشگاه تخصصی و معرفی امکانات تجاری و اقتصادی دو کشور در همایشی با هماهنگی اتاق بازرگانی در ایران و قبرس در افزایش مناسبات اقتصادی تاثیر گذار خواهد بود.

معاون اموربین الملل اتاق ایران ضمن تقدیر از فعالیت سفیر قبرس برای افزایش ارتباط های تجاری بین دو کشور، لیست شرکت های عضو شورای اقتصادی تشکیل شده در قبرس و شرح فعالیت های آنها را برای معرفی به بخش خصوصی ایران را درخواست کرد و گفت: باید از پتانسیل و ظرفیت بین دو کشور برای توسعه همکاری های مشترک و افزایش حجم مبادلات تجاری استفاده نماییم.

فرازی به برگزاری یک روز با نام اقتصاد قبرس در اتاق ایران و معرفی این کشور به بخش های خصوصی اشاره کرد و گفت: قطعا شرکت های ایرانی می توانند در کشور قبرس محصولات خود را تولید و از طریق این کشور به سه قاره اروپا، آفریقا و همچنین منطقه خاورمیانه صادر نمایند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin