سفیر فرانسه در ایران گفت: شرکت های خودروسازی فرانسه بسیار مصمم به همکاری با شرکت های خودرو سازی در ایران هستند که در این راستا مذاکراتی با سایپا کاشان نیز انجام شده است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، فرانسوا سنمو در حاشیه مراسم اختتامیه کارگاه های آموزشی یک هفته فرانسوی در کاشان خاطرنشان کرد: شرکت رنو فرانسه در حال امضای قرارداد با سازمان توسعه و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در ایران است.

وی تاکید کرد: شرکت های خودرو ساز پژو و سیتروئن سرمایه گذاری های بسیار مهمی را با شریکان خود یعنی ایران خودرو و سایپا آغاز کرده اند.

فرانسوا سنمو ادامه داد: این قرارداد مربوط به خودروهای نسل جدید است که با تکنولوژی جدید در تمامی ابعاد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سفیر فرانسه در ایران گفت: هفته گذشته هم در تهران نشست بسیار بزرگی با حضور شرکت های خودرو سازی فرانسوی برگزار شد که مدیران شرکت های بزرگ فرانسوی به ایران آمده و مذاکره کردند.

وی همچنین به افزایش ورود گردشگران اروپایی به خصوص فرانسوی به ایران اشاره کرد و افزود: امید است این روند در سال‌های آینده شتاب بیشتری بگیرد و گردشگران با خاطره خوش به عنوان سفیران فرهنگی به کشور خود بازگردند.

سنمو ضمن ابراز خرسندی و تبریک جهت افزایش ورود گردشگران خارجی به کاشان گفت: خوشبختانه در کاشان زیرساخت ها بازسازی و آماده پذیرایی از گردشگران خارجی است.

کارگاه های آموزشی یک هفته فرانسوی در کاشان که شامل عکاسی، آشپزی فرانسوی، چیدمان و تئاتر بود با حضور هنرمندان فرانسوی و کاشانی در هتل سرای عامری های کاشان برگزار شد.

خانه عامری‌ ها واقع در خیابان علوی کاشان در دوره زندیه احداث و در دوره قاجار به وسیله سهام السلطنه عامری فرد توسعه یافته ‌است.

این خانه اکنون مجموعه‌ای است که تغییر کاربری داده و به اقامتگاه گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin