سفیر عمان در تهران با بیان اینکه روابط دو کشور در سطح خوبی قرار دارد، گفت: عمان همواره جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشوری باثبات در منطقه می شناسد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سعود بن احمد بن خالد البروانی در دیدار حشمت‌الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب، ضمن تبریک برای انتخاب وی به ریاست کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس افزود: روابط دو کشور در سطح خوبی قرار دارد و امیدواریم این روند رو به رشد ادامه داشته باشد.

سفیر عمان در ادامه با اشاره به ظرفیت های تاریخی بین دو کشور، از برگزاری نمایشگاهی در رابطه با اسناد مشترک تاریخی دو کشور ظرف 6 ماه آینده در این کشور خبر داد.

حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن تأکید به روابط تاریخی ایران وعمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران از توسعه و تقویت روابط در حوزه های مختلف به ویژه پارلمانی با کشور عمان استقبال می نماید و نقش عمان در حفظ تعادل و رابطه مبتنی بر حسن نیت همواره برای ما مهم می باشد.

وی با اشاره به تحولات منطقه افزود: مسیر حق در جهان کنونی، صلح است و باید در این مسیر گام برداشت.

فلاحت پیشه در ادامه اظهار داشت: هدف جمهوی اسلامی ایران حرکت به سوی ثبات و پایداری است و ما در هیچ بحران منطقه‌ای مداخله نمی کنیم مگر آنکه این حضور به دعوت دولت مستقر باشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درخصوص پیشنهاد ترامپ برای مذاکره بدون شرط با ایران، گفت: مذاکره برای ایران تابو نیست ضمن اینکه برخی بازیگران ثالث زمام دشمنی بین ایران و آمریکا را در دست گرفته اند؛ اعتقادم بر این است که ایران و آمریکا راهبردی برای رفع چالش ندارند و کانال های دیپلماتیک بین آنها بسته است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin