سفیر عراق در ایران با بیان اینکه هیچ‌گاه تصور نمی‌کردم با چنین تکنولوژی در کارگاه ساخت گنبد امام حسین(ع) روبه‌رو شوم گفت: آن‌ چه در این کارگاه دیدم برایم شگفت‌آور بود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سعد جواد قندیل سفیر عراق در بازدید از کارگاه پروژه ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) در کرمان اظهار داشت: من توصیفاتی از این کارگاه شنیده بودم، ولی امروز توفیق پیدا کردم و از نزدیک از این کارگاه دیدن کردم اما هیچ‌گاه تصور نمی‌کردم با چنین تکنولوژی روبه‌رو شوم.

وی با بیان اینکه رشته دانشگاهی من فنی و مهندسی است و در این زمینه اطلاعات خوبی دارم، گفت: در این بازدید واقعاً شگفت‌زده شدم کارهایی که در این‌جا انجام شده در هیچ دانشگاه و یا کتابی ندیده و نخوانده‌ام.

سفیر عراق در ایران با اذعان به این که روز خوبی را در کرمان گذراندم، خاطرنشان کرد: این هم یکی از ویژگی‌های شما ایرانیان است که عشق اباعبدالله(ع) در ژن‌های شما ‌وجود دارد.

وی تصریح کرد: ما هم در سفارت عراق در تهران، توفیق داریم تمامی امکانات اعتاب مقدسه را برای زائران ایرانی فراهم کنیم و احساس می‌کنیم توفیق داریم خادم اباعبدالله(ع) باشیم و به هر شکل ممکن به عشاق اهل بیت علیهم السلام در ایران خدمت کنیم.

قندیل افزود: وظیفه دارم به نام ملت، دولت و مسئولان اعتاب مقدسه در عراق، از ملت ایران، رهبری و عشاق اهل‌بیت علیهم‌السلام و به‌ویژه از ستاد بازسازی عتبات عالیات و خادم با اخلاص آن حسن پلارک کمال تشکر و امتنان را داشته باشم.

وی در ادامه با تاکید بر نقش ایرانیان به‌‌ویژه ستاد بازسازی عتبات در بازسازی اعتاب مقدسه گفت: هر کسی با هر ملیتی به اعتاب مقدسه در عراق مشرف شود، اثر دست و قدم و حرکت شما ایرانیان را می‌بیند و جا دارد به نیابت از ملت و مسئولان عراق از همه شما عزیزان تشکر کنم.

سفیر عراق در تهران، تصریح کرد: این لطفی است که خداوند به دو ملت ایران و عراق کرده تا همواره در کنار هم باشند، هم‌ چنانکه هیچگاه از یاد مردم عراق نخواهد رفت که در حمله داعش به عراق، مردم ایران از بالاترین فرمانده تا مسئولان و رهبری عزیز در کنار ملت عراق بودید و فتوای آیت‌الله سیستانی و آیت‌الله خامنه‌ای موجب شد روز به روز این دو ملت پیوند مستحکم‌تری داشته باشند.

وی تاکید کرد: جا دارد بگویم امروز که کشور و ملت ایران در حصار ظالمانه آمریکا قرار دارد، مسئولان و همه احاد ملت عراق در کنار شما خواهند بود.

قندیل افزود: ما در سال‌های گذشته با وجود ویزا و سختی‌های دیگری که برای مراسم اربعین وجود داشت، بیش از 4 میلیون ویزا صادر کردیم که بیش از نیمی از این رقم به ویزای اربعین مربوط می‌شود، امسال هم با توجه به برداشته شدن هزینه ویزا، پیش‌بینی می‌کنیم آمار زائران به چندین برابر افزایش پیدا کند.

وی گفت: در وزارت کشور عراق و سفارت عراق در ایران، در حال رایزنی هستیم که بتوانیم به بهترین شکل ممکن امکانات زیارتی زائران در اربعین را فراهم کنیم و برای چندین برابر آمار فعلی آمادگی داریم خدمات در کشور عراق و مرزها ارائه نماییم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin