سفیر سوئیس در تهران با اشاره به مواضع شفاف سوئیس نسبت به برجام خاطرنشان کرد: موضع سوئیس پایبندی به برجام است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مارکوس لاینتر سفیر سوئیس در دیدار کوروش کرمپور حقیقی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوئیس با بیان این مطلب خواستار گسترش ارتباطات دو کشور به ویژه در زمینه همکاری های پارلمانی فی مابین سوئیس و ایران شد.

سفیر سوئیس در تهران افزود: همکاری در بخش های فرهنگی و توریسم از جمله زمینه های مورد علاقه همکاری های فیمابین می باشد.

کوروش کرمپور رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوئیس نیز در این دیدار با اشاره به سابقه طولانی همکاری های جمهوری اسلامی ایران و سوئیس در عرصه های گوناگون گفت: پیشینه طولانی مناسبات دوستانه دو کشور بستر مناسبی برای توسعه و گسترش همکاری های فیمابین است.

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت همکاری های پارلمانی افزود: مجلس شورای اسلامی، کمیسیون های تخصصی و به ویژه گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- سوئیس، از توسعه و گسترش روابط فیمابین در عرصه های مختلف حمایت می کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – سوئیس با اشاره به عرصه های گوناگون برای ارتقای سطح مناسبات ایران و سوئیس گفت: دو کشور از قابلیت های بالایی برای توسعه و گسترش همکاری های فیمابین برخوردار هستند که باید از آن بهره برد.

کرمپور حقیقی افزود: افزایش همکاری های پارلمانی در بخش های مختلف از جمله در حوزه انرژی، فرهنگی و توریسم، از عرصه های مهم همکاری دو کشور است که بهره گیری از آن می تواند فضای جدیدی در مناسبات دو کشور ایفاء نماید.

این نماینده مجلس در همین زمینه خواستار رفع موانع موجود و تسریع همکاری ها در عرصه های مختلف مناسبات فیمابین شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در ادامه با قدردانی از رویکرد سازنده دولت و پارلمان سوئیس در رابطه با موضوع برجام ادامه داد: برجام توافق عادی میان دو کشور نیست و جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در این زمینه پایبند است.

کرمپور در رابطه با تحولات اخیر یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران قویا از برقراری صلح، ثبات و مبارزه با بی عدالتی در کشورهای منطقه از جمله سوریه، عراق، یمن و میانمار حمایت می کند و پرچمدار مبارزه با تروریسم در جهان است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin