سفیر سوئیس در تهران با بیان اینکه تبریز، شهری زیبا با آب و هوای دلپذیر و اماکن تاریخی فراوان است، گفت: باید تلاش کرد جاذبه های گردشگری این کلان شهر به جهان شناسانده شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مارکوس لایتنر در گفتگو با خبرنگار ایرنا، ایده تبادل گردشگر بین تبریز و سوئیس را عالی توصیف کرد و گفت: تبریز به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری متنوع می تواند در فهرست مقاصد و مسیرهای گردشگری جهان قرار بگیرد.

وی افزود: البته تحقق تبادل گردشگر و افزایش ورود گردشگر بین ایران و سوئیس تنها کار دولت ها نیست و باید مردم در این حوزه ورود کنند.

سفیر سوئیس در ایران، روابط بین تهران و برن را عالی خواند و ادامه داد: شمار گردشگران ایرانی که سوئیس را مقصد گردشگری انتخاب می کند، رو به افزایش است.

وی ابراز امیدواری کرد که گردشگران سوئیسی زیادی نیز بتوانند متقابلا از ایران و به ویژه تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام، با داشتن جاذبه های گردشگری فراوان و فرهنگ و مردم خاص، دیدن کنند.

لایتنر گفت: ما نیز می توانیم مسیر گردشگران سوئیسی به مقصد ایران را به سمت تبریز هدایت کنیم.

وی همچنین با اشاره به دیدار خود با شهردار تبریز افزود: در این دیدار برگزاری هفته فرهنگی تبریز در زوریخ را مطرح می کنیم.

سفیر سوئیس در تهران ابراز امیدواری کرد که انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام به رونق صنعت گردشگری این شهر زیبا کمک کند.

وی اضافه کرد: تبریز شهر زیبایی است که معرفی جذابیت های گردشگری آن می تواند به توسعه روابط گردشگری آن با دیگر کشورها از جمله سوئیس کمک کند.

رویداد بین المللی گردشگری تبریز 2018 امروز با حضور رییس جمهوری و تعدادی از سفرا و وزرای گردشگری کشورهای منطقه به صورت رسمی آغاز شد.

مارکوس لایتنر، سفیر سوئیس در تهران برای شرکت در آیین گشایش رسمی تبریز 2018 به تبریز سفر کرده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin