سفیر ایتالیا در تهران گفت: ایتالیا علاقه مند است به عنوان یکی از اصلی ترین شرکای تجاری ایران مطرح باشد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مائورو کنچاتوری در دومین نشست تجاری ایران و ایتالیا در محل هتل اسپیناس تهران افزود: ایران و ایتالیا دارای روابط بسیار خوبی هستند و بر این اساس رُم تلاش دارد به عنوان شریک اصلی تجاری ایران مطرح باشد.

وی با اشاره به سفر 300 فعال اقتصادی از 200 شرکت و نهاد مالی ایتالیا برای حضور در این نشست گفت: حضور دو وزیر ایتالیایی نشانه اهمیتی است که ایتالیا به توسعه روابط با ایران قائل است.

وی گفت: روابط ایتالیا و تهران اکنون به یک خط منطقی رسیده و ایتالیا به نقاط قوت ایران پی برده است.

سفیر ایتالیا در تهران اضافه کرد: ایران دارای پتانسیل های قوی در بخش تولید است که می تواند برای همکاری مورد توجه فعالان ایتالیایی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: ایتالیا مایل است تبدیل به هاب(قطب) اقتصادی منطقه ای با محوریت تهران باشد.

وی گفت: بر همین اساس برنامه هایی برای گسترش زیرساخت ها و تقویت تولیدات ایران در حوزه های استراتژیکی مانند نفت و گاز داریم.

دومین نشست تجاری ایران و ایتالیا در دو ماه اخیر، صبح امروز با حضور وزیران راه وشهرسازی و جهاد کشاورزی کشورمان به همراه همتایان ایتالیایی آنها در هتل اسپیناس تهران آغاز به کار کرد.

در این نشست عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، امیرحسین زمانی نیا معاون وزیر نفت از ایران و «مائوریزیو مارتینا» وزیر کشاورزی و «گراتزیانو دل ریو» وزیر حمل ونقل و امور زیربنایی ایتالیا حضور دارند.

هیات 310 نفره ایتالیایی از 197 شرکت، دیروز وارد کشورمان شدند. این هیات دو هفته بعد از سفر هیات ایرانی به ایتالیا، به تهران سفر کرده اند.

براساس گزارش های اعلام شده، در سفر هیات ایرانی به ایتالیا 18.4 میلیارد دلار قرارداد در بخش های مختلف به امضا رسید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin