سفیر کشور تاجیکستان در ایران با بیان اینکه رونق تولید که شعار امسال کشور ایران است را با چشم سر دیدیم گفت: برای راه‌اندازی روابط اقتصادی بین ایران و تاجیکستان آماده هستیم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نظام‌الدین زاهدی سفیر کشور تاجیکستان در نشست بررسی ظرفیت‌های توسعه روابط اقتصادی فرامرزی استان کرمان که با حضور انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، فدائی استاندار کرمان، تعدادی از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و سفرا و رایزنان اقتصادی 15 کشور دنیا در هتل پارس کرمان برگزار شد اظهار داشت: بازدید از کرمان باعث شد موفقیت‌های ایران و استان کرمان را به چشم ببینیم و بسیار بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه ما استان کرمان را مرکز معادن ایران و مس یافتیم افزود: استان کرمان را مرکز پسته ایران شناختیم و کرمان شهر گلیم‌بافی و تولیدات صنایع دستی بسیار خوبی است.

سفیر کشور تاجیکستان در ایران با اشاره به اینکه استان کرمان یک استان گردشگری است گفت: به دستاوردهای استان کرمان یقین حاصل کردم و اقتصاد مقاومتی را به چشم سر دیدم.

وی با بیان اینکه رونق تولید که شعار امسال کشور ایران است را با چشم سر دیدیم افزود: برای راه‌اندازی روابط اقتصادی بین ایران و تاجیکستان آماده هستیم.

نظام‌الدین زاهدی با اشاره به اینکه تاجیکستان هم فرهنگ و هم زبان با ایران بوده که این بستری برای توسعه روابط دو کشور است بیان کرد: در تاجیکستان نیز در حال توسعه صنعت معادن هستیم و رشد خوبی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در تاجیکستان به کاشت پسته روی آورده‌ایم و نیاز به تجربه پسته‌کاران کرمان داریم گفت: پسته ایرانی در تاجیکستان معروف است و مردم بسیار استقبال می‌کنند.

سفیر کشور تاجیکستان در ایران با اشاره به اینکه در تاجیکستان امسال و دو سال آینده سال رشد گردشگری و صنایع دستی اعلام شده است افزود: از سفری که به کرمان آمدم بسیار راضی هستم و در شناختن من از استان کرمان و ظرفیت‌های آن بسیار مفید بوده است.

وی با بیان اینکه در دوم و سوم دسامبر سال جاری در تهران جلسه کمیسیون مشترک بین ایران و تاجیکستان برگزار می‌شود گفت: تصمیمات این جلسه بسیار مهم خواهد بود و باعث توسعه اقتصادی و روابط این دو کشور دوست می‌شود.

نظام‌الدین زاهدی افزود: از کرمانی‌ها دعوت می‌کنم که به تاجیکستان سفر کنند و درب سفارت تاجیکستان در تهران به روی همه کرمانی‌ها باز است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin