سفیر بنین گفت: راه پیوند دو ملت ایران و بنین تجارت و مناسبات تجاری است و این ارتباط برای دو کشور برد – برد خواهد بود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نعیم آکیبائو در ادامه سفر خود به استان مرکزی به شهرستان محلات سفر کرد و در حاشیه بازدید از این شهرستان خاطرنشان کرد: ملت دو کشور نسبت به هم آشنایی زیادی ندارند و برای اینکه این شناخت حاصل شود باید پیوندی میان دو ملت شکل گیرد و اگر منفعتی برای شناخت نباشد هیچ وقت زمینه ایجاد شناخت بوجود نخواهد آمد. این منفعت تنها در تجارت یافت می شود. تجارت باعث دیدار دو ملت از کشورهای یکدیگر شده و در سایه این دیدارها شناخت بوجود خواهد آمد .

سفیر بنین با اشاره به عدم شناخت آفریقایی ها از ظرفیت های ایران گفت: آفریقایی ها به ظرفیت های موجود ایران علم ندارند و در بازدید از استان مرکزی متوجه شدم که تمام آنچه که مورد نیاز کشور و مردم بنین هست در ایران وجود و استان مرکزی وجود دارد که در حال حاضر این نیازها از کشورهای چین، کره جنوبی، هند و حتی از امارات تهیه می شود و دلیل این امر عدم شناخت ظرفیت های ایران است .

نعیم آکیبائو در ادامه افزود: قاره آفریقا بصورت عام و بنین بصورت خاص بسیاری از محصولات و مواد اولیه ای را تولید می‌کنند که مورد علاقه ایرانی‌هاست و باید تبادلات و مناسبات صورت پذیرد تا بازارهای طرفین شناسایی شود، بنابراین هدف سفر من به این منطقه معرفی ظرفیت های کشور بنین به تجار و شرکت های ایرانی و آشنایی و شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های استان مرکزی و بالطبع ارائه این اطلاعات به تجار بنینی است .

وی از سفر یک هیئت تجاری بنینی در آینده ای نزدیک به استان مرکزی خبر داد و بیان کرد: وظیفه من برقراری ارتباط میان اتاق های بازرگانی دو کشور است و به محض ایجاد ارتباط تبادلی برد – برد صورت خواهد گرفت و این موضوع هدف من از سفر به استان مرکزی است زیرا لزوم شکل گیری مناسبات سیاسی مبادلات تجاری و اقتصادی بوده و مسئله ای که از آن مطمئن هستم این است که بزودی هیئت تجاری از اتاق بازرگانی کشورم از این منطقه بازدید خواهند کرد .

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin