سفیر برزیل در تهران در دیدار با رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: موضوع اصلی حضور من در فدراسیون، دعوت تیم ملی برزیل به ایران است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رودریگو دی آزردو سانتوس در دیدار با مهدی تاج گفت: حجم مبادلات تجاری دو کشور به حدود 2.5 میلیارد دلار رسیده و از نظر سیاسی هم خط فکری نزدیک به هم و مشترک داریم؛ درچنین شرایطی می توان به تقویت روابط ورزشی دو کشور فکر کرد.

وی ادامه داد: من کمتر از یک سال است که به ایران آمده ام و در این مدت مدیران رده بالای سه وزارتخانه ما برای عقد قراردادهای مختلف به ایران آمده اند. من تمایل دارم که تیم های مختلف ورزش اول دو کشور یعنی فوتبال، ارتباط بیشتری با هم داشته باشند. شما در فوتسال و فوتبال ساحلی به سطحی ممتاز رسیده اید.

سفیر برزیل در تهران سپس به دلیل حضورش در فدراسیون فوتبال اشاره کرد: موضوع اصلی حضور من در فدراسیون، دعوت تیم ملی برزیل به ایران است. می دانم این کار بسیار سختی است؛ اما من رابطه ای بسیار خوب با فدراسیون فوتبال برزیل و دبیرکل فدراسیون کشورم دارم و امیدوارم در جلسه هفته آینده با مدیران فدراسیون فوتبال برزیل، بتوانم آنها را راضی کنم.

این دیپلمات برزیلی اظهار داشت: پیدا کردن یک جای خالی در تقویم فشرده تیم ملی برزیل کاری دشوار است. دقیقا نمی دانم هزینه های این بازی چقدر است؛ اما امیدوارم شرکت ها و بانک های ایرانی بتوانند در کنار هم حامی مالی این بازی بزرگ شوند.

وی ادامه داد: البته قبل از بازی دو تیم ملی، باید یک تیم باشگاهی برزیل به ایران بیاید تا ایرادهای انجام بازی اصلی در جریان این بازی باشگاهی شناخته و مرتفع شود.

سانتوس گفت: می دانم آبادان چه اتمسفری دارد و مردم آن چقدر به برزیل علاقه دارند؛ خیلی دوست دارم یک روز به آنجا بروم و یک بازی صنعت نفت را از نزدیک ببینم.

مهدی تاج نیز گفت: بسیار خوشحالم که شما را در اینجا می بینم و امیدوارم با وجود سفیر فوتبال دوستی مانند شما ارتباط تیم های فوتبال دو کشور هرچه بیشتر شود. دو کشور در فوتسال و فوتبال ساحلی مسابقات متعددی را برگزار کرده اند اما در فوتبال تعداد این بازی ها کم است.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: ما تمام تلاش خود را برای مذاکره با حامی مالی انجام می دهیم و فکر می کنم هستند شرکت هایی که برای این بازی حاضر به همکاری و شراکت باشند. برزیل خیلی راحت به فوتبالیست های ما روادید می دهد که لازم است برای این مورد از شما تشکر کنم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin