سفیر اکوادور در ایران با سیدحمایت میرزاده رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اکوادور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سید حمایت میرزاده در ابتدای این دیدار با تاکید بر وجود اشتراکات بین دو کشور گفت: گسترش مناسبات و همکاری های ایران و اکوادور در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی بویژه روابط پارلمانی به نفع دو ملت است که می بایست مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – اکوادور با اشاره به دیدارها و رایزنی های مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور با یکدیگر افزود: این ارتباطات نشانه عزم دو کشور برای تقویت روابط فیمابین بخصوص در زمینه مسائل اقتصادی می باشد و ما به عنوان پارلمان از توسعه مناسبات دوستانه فیمابین حمایت می کنیم.

وی در ادامه ضمن تشکر از مواضع دولت اکوادور در مسائل مختلف، افزود: امیدواریم موانع و مشکلات موجود بین دو کشور در همه مسائل از جمله مسائل تجاری و بانکی بین دو کشور هر چه زودتر مرتفع شود و شاهد گسترش بیش از پیش ارتباطات فیمابین در همه زمینه ها باشیم.

میرزاده در پایان بر آمادگی مجلس شورای اسلامی جهت تبادل هیأت های پارلمانی برای تبادل تجربیات در امر قانونگذاری تاکید کرد.

در این دیدار وقف چی و باستانی اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – اکوادور با بیان نقطه نظرات خود بر توسعه و گسترش مناسبات فیمابین تاکید کردند.

در ادامه این دیدار، خرمن اورتگا آلمیدا سفیر اکوادور در  ایران را کشوری دوست با اشتراک نظرات در موضوعات منطقه ای و بین المللی با کشورش دانست و گفت: گسترش مناسبات فیمابین در همه زمینه ها، خواست دولت و پارلمان اکوادور می باشد و ما از توسعه هر چه بیشتر این مناسبات استقبال می نمایم.

وی با اشاره به برگزاری قریب الوقوع انتخابات ریاست جمهوری اکوادور، دور دوم این انتخابات را ماه آوریل اعلام نمود و گفت: با توجه به مشخص نبودن دولت در اکوادور، ما بر گسترش روابط فیمابین در زمینه های مختلف بین دو کشور تاکید داریم و از گسترش مناسبات استقبال می نماییم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin