“راب مَکِر” سفیر انگلیس در ایران در پیامی ویدیویی درباره همکاری‌های بین‌المللی در مبارزه با کرونا (کووید-۱۹) گفت: برای کووید-۱۹ مرز‌های ملی معنایی ندارد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر انگلیس با بیان اینکه کشورش با شرکای خود در گروه‌های بین‌المللی مانند گروه هفت، گروه ۲۰ و سازمان ملل در راستای واکنش قدرتمند جهانی در حال همکاری است، اظهار داشت: یافتن واکسن حیاتی است. بریتانیا به همراه کمیسیون اروپا و تعدادی از کشور‌ها در چهارم ماه می‌میزبان همایش واکنش جهانی به ویروس کرونا بود.

راب مَکِر اضافه کرد: در این همایش، بریتانیا متعهد شد تا ۳۸۸ میلیون پوند در تحقیقات مربوط به واکسن، آزمایشات و درمان سرمایه‌گذاری کند، این بخشی از ۷۴۴ میلیون پوند از کمک‌رسانی در راستای حمایت از فعالیت‌های جهانی برای پایان دادن به این اپیدمی و همچنین حمایت از اقتصاد جهانی است.

سفیر انگلیس عنوان کرد: تلاش جهانی این جا تمام نمی‌شود. در ماه‌های آینده انگلیس، میزبان همایش جهانی دیگری درباره واکسن خواهد بود، هدف این است که تمام کشور‌ها و سازمان‌ها دور هم جمع شوند و در اتحادیه واکسن، سرمایه‌گذاری کنند.

وی یادآور شد: ما قصد داریم از امکان دسترسی مساوی همگان به واکسن کرونا که حاصل تلاش تخصصی این سازمان است، مطمئن شویم.

راب مَکِر ادامه داد: همچنین در تلاش هستیم تا هر آنچه از دستمان برمی‌آید، مالی و غیرمالی برای حمایت از کشور‌های آسیب پذیر در دوران بحران، انجام دهیم.

این دیپلمات انگلیسی عنوان کرد: تمام این کار‌ها زمان می‌برد، در حال حاضر هر کدام از ما شخصا باید موارد مربوط به فاصله اجتماعی، رعایت بهداشت و حفاظت از همدیگر را رعایت کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin