سفیر انگلیس طی پیامی ویدیویی با بیان اینکه پزشکان، پرستاران و کادر بهداشت و درمان ایران ماهرانه در تلاش برای مقابله با کرونا هستند،‌ گفت: مطمئنم ایرانیان در این شرایط از یکدیگر حمایت می‌کنند تا با این ویروس مقابله شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، “راب مَکِر” در این پیام عنوان کرد: با توجه به فرارسیدن پایان سال شمسی و امید داشتن به سال جدید، بی توجهی به دشوارهایی که ایران با آن مواجه است، امکانپذیر نیست.

سفیر انگلیس افزود: در جایی که کار ما درباره امنیت در منطقه، پایبندی به برجام و ارتباط تجاری ایران با بریتانیا ادامه دارد، همچنان همه جهان تحت فشار شدید ویروس کووید-۱۹ هستند.

وی با این ادعا که ایران یکی از کشورهایی است که مرکز گسترش این بیماری است، خاطرنشان کرد: همین طور که شمار مبتلایان بالا می‌رود، مردم بسیار نگران هستند. تعداد افراد مبتلایی که دوستان و آشنایان من می‌شناسند نیز رو به افزایش است.

“راب مَکِر” همچنین عنوان کرد که پزشکان، پرستاران و دست اندرکاران بهداشت و درمان ایران، همگی ماهرانه در تلاش هستند.

سفیر انگلیس خاطرنشان کرد: ایران نیز ممکن است در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی مانند بعضی کشورهای دیگر دچار کمبود باشد، به همین دلیل بریتانیا، فرانسه و آلمان بسته کمکی شامل تجهیزات پزشکی و مبلغی تا سقف پنج میلیون یورو را به ایران فرستادند.

“راب مَکِر” در ادامه یادآور شد: با توجه به اهمیت نوروز در بین ایرانیان، تاثیری که شیوع این ویروس بر تدارک جشن سال نو گذاشته، بسیار ناراحت کننده است.

وی افزود: نوروز زمان برگزاری جشن و برپایی آداب و رسوم و شادی است و امسال متاسفانه به دلیل خانه ماندن متفاوت خواهد بود؛ با این حال مطمئنم ایرانیان در این شرایط از یکدیگر حمایت می‌کنند تا با آن مقابله شود.

“راب مَکِر” در پایان عنوان کرد: در حالی که به پایان سال ۱۳۹۸ نزدیک می‌شویم، برای همه سالی خوب همراه با صلح، شادی و آرامش آرزو دارم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin