سفیر افغانستان در ایران با حضور در فرهنگسرای نیاوران از برگزارکنندگان نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نصیراحمد نور که در رأس هیئتی به منظور بازدید از نمایشگاه هنزمندان افغانستانی به نیاوران آمده بود با مشایعت سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و مریم کوهستانی از نزدیک آثار نمایشگاه را مورد بررسی قرار داد و لحظاتی را نیز با هموطنانش به گفتگو نشست.

وی در پایان این بازدید در گفتگویی با ذکر این مطلب که نمایشگاه «نیمروز» بیان کننده واقعیات است، اظهار داشت: آثار هنرمندان افغانستانی از تمامی جهان با فرهنگ‌های مختلف اینجا و در یکی از بهترین تالارها جمع شده است. آثاری که نشان دهنده استعداد و هنر در کشور افغانستان است. تعدادی از خالقین این آثار با وجود اینکه هزاران مایل از کشورشان دور هستند و مهاجر شده‌اند توانسته‌اند استعداد هنری خود را به خوبی پرورش دهند و چنین کارهای ارزنده‌ای را به نمایش بگذارند.

احمد نور ادامه داد: در واقع در این نمایشگاه مخاطب، ادامه راه اساتیدی چون بهزاد را می‌بیند که علی رغم مشکلات داخلی توانسته هنرش را به خوبی عرضه کند.

وی با اعلام این مطلب که سفارت افغانستان در ایران از هنرمندان ایرانی که نیت برگزاری نمایشگاه و انجام کارهای فرهنگی و هنری را در کشور افغانستان دارند حمایت می‌کند، گفت: خوشبختانه روابط میان دو کشور ایران و افغانستان در همه عرصه‌ها بی‌نظیر است و همان گونه که تاکنون برنامه‌های خوب فرهنگی و هنری در افغانستان برپا شده است سفارت افغانستان در ایران این آمادگی را دارد تا از طریق مجراهای قانونی این روند را استمرار بخشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin