سفیر استرالیا در تهران از آمادگی هیات تجاری سرمایه گذاری این کشور برای سفر به ایران و گشایش دفتر اقتصادی استرالیا در تهران خبر داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، جرالد پال فلی، در دیدار با رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: وزیر دولت فدرال در تجارت و سرمایه گذاری استرالیا در راس یک هیات اقتصادی به ایران سفر می‌کند که مدیران ارشد شرکت‌های بزرگ معدنی، ‌صنایع معدنی، صنعتی و تجاری استرالیا در آن حضور خواهند داشت.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این سفر تا اردیبهشت ماه سال ۹۵ که پیش از نیمه نخست سال ۲۰۱۶ خواهد بود، انجام می‌شود.

سفیر استرالیا همچنین از تصمیم اتاق بازرگانی آن کشور برای تاسیس دفتر اقتصادی در ایران خبر داد و تصریح کرد: دولت و شرکت‌های استرالیایی از فرصت‌های اقتصادی بازار ایران آگاهی دارند و توسعه همکاری‌های اقتصادی با این کشور جذابیت ویژه ای برای آنان دارد.

جرالد پال فلی، به جایگاه شرکت‌های مطرح معدنی دنیا اشاره کرد و گفت: تنها چند کشور همچون برزیل، ‌کانادا و آمریکا هستند که شرکت‌های معدنی به بزرگی شرکت‌های استرالیا دارند. از همین رو حضور شرکت‌های استرالیایی سبب ایجاد تحولی چشمگیر در توسعه روابط دو کشور در بخش معدن می شود.

به گفته سفیر استرالیا، ‌دو طرف آینده خوبی برای توسعه همکاری‌ها به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی خواهند داشت.

در این دیدار مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو ‌از حضور شرکت‌های استرالیایی در ایران استقبال کرد و گفت: دعوتنامه‌ای از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران برای وزیر معادن استرالیا ارسال شده است.

وی تصریح کرد:‌ تمایل داریم پیش از سفر هیات اقتصادی استرالیا، مقامات و روسای شرکت‌های بزرگ آن کشور نیز در همایش‌های تخصصی آهن و فولاد و همچنین همایش چشم انداز فولاد (IMIS) ایران حضور یابند.

کرباسیان تاکید کرد:‌ همکاری و سرمایه‌گذاری در بخش‌های اطلاعات معدنی، ‌تحقیق و توسعه و همچنین فناوری از اولویت بالاتری نسبت به حوزهای دیگر برخوردار است.

کرباسیان در عین حال گفت: شرکت‌های استرالیایی باید برای حضور در بازار ایران سریع‌تر از وضعیت فعلی، ‌اقدام کنند تا از رقابت با شرکت‌های اروپایی و شرق آسیا عقب نمانند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin