سفیر اسبق پاکستان در جمهوری اسلامی ایران با تمجید از نقش کلیدی محمدجواد ظریف در جهت تقویت روابط میان دو کشور، سفر وزیر امور خارجه کشورمان به اسلام‌آباد را تبلور قدرت دیپلماسی اول همسایگان تهران دانست.

به گزارش آوا دیپلماتیک، «آصف علی خان دُرانی» در گفتگو با ایرنا در اسلام‌آباد افزود: ما در پاکستان قدردان تلاش‌های دکتر ظریف و دستگاه دیپلماسی ایران برای گسترش روابط با پاکستان هستیم.

وی با تمجید از گام جدید دیپلماتیک ایران برای تقویت روابط با پاکستان و سفر محمد جواد ظریف به این کشور که قرار است انجام شود، گفت: این سفر نشانه جایگاه مهم همسایگان و اولویت آنان در سیاست خارجی است و ضرورت افزایش تبادل هیات‌های بلندپایه میان دو کشور دوست و همسایه بیش از پیش احساس می‌شود.

آصف دُرانی که از شهریور ۹۵ تا مردادماه ۱۳۹۷ در ایران به عنوان سفیر پاکستان فعالیت کرده است، با اشاره به تحولات اخیر در سطح جهانی به ویژه برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا، اظهار داشت: رویدادهای اخیر در آمریکا و وضعیت فعلی در منطقه، اهمیت سفر دکتر ظریف به پاکستان را دوچندان می‌کند.

وی گفت: رفت و آمد مقام‌های بلندپایه روالی است که همواره میان ایران و پاکستان بدون هیچ توقفی ادامه دارد و سفر فعلی وزیر امور خارجه ایران نیز گشایش روزنه‌ای‌ جدید به سمت تقویت همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های مختلف است.

سفیر اسبق پاکستان در ایران ابراز امیدواری کرد که بازدید دکتر ظریف دارای نتایج پرباری برای تهران و اسلام‌آباد جهت گسترش مناسبات باشد.

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه که به شکل مجازی برگزار شد، از سفر محمد جواد ظریف به پاکستان خبر داد و گفت: وزیر امور خارجه به دعوت همتای پاکستانی خود در صدر یک هیات سیاسی و اقتصادی برای سفری دو روزه به اسلام‌آباد می‌روند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin