سفیر ازبکستان در تهران با اشاره به اینکه آمادگی داریم از ظرفیت بسیار مناسب مازندران در زمینه کشاورزی و مواد غذایی استفاده کنیم، گفت: ظرفیت خاویاری تولیدی مازندران بی‌نظیر است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بهادر عبدالله یوف، در دیدار با استاندار مازندران در ساری با اشاره به اینکه همکاری استانی بین ازبکستان و ایران انجام شود، با بیان اینکه آمادگی داریم از ظرفیت بسیار مناسب مازندران در زمینه کشاورزی و مواد غذایی استفاده کنیم، اظهار کرد: توسعه ارتباط با ایران با سیاست‌های امروزی ازبکستان همخوانی دارد.

وی با اشاره به حضور 20 میلیون گردشگر در استان مازندران افزود: سیاست عمده دولت ازبکستان توسعه گردشگری است و حضور سالانه 5 میلیون گردشگر نشان می‌دهد که در کشور ما جای کار برای توسعه فعالیت گردشگری وجود دارد.

سفیر ازبکستان در تهران با اعلام اینکه لغو روادید ازبکستان با هفت کشور دنیا انجام شده است، گفت: این موضوع گامی برای توسعه گردشگری است و ظرفیت خاویاری تولیدی مازندران بی‌نظیر است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران نیز با اشاره به اینکه امکان ارتقای همکاری اقتصادی استان‌های ازبکستان و مازندران وجود دارد، تصریح کرد: برخی مشکلات جدی در توسعه ارتباطات وجود دارد.

عبدالله مهاجر اضافه کرد: لغو پرواز هوایی تهران ـ تاشکند مشکلات جدی برای ما ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: روادید یکی دیگر از مشکلات است در ایران این آمادگی برای لغو روادید وجود دارد که انتظار است مسؤولان ازبکستان در این بخش ورود جدی‌تری داشته باشند.

مهاجر با اعلام اینکه در استان آمادگی برای تامین مواد غذایی مورد نیاز این کشور وجود دارد، گفت: اقدامات لازم برای توسعه ارتباطات مدنظر قرار گیرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin