سفیر اتریش در تهران از کشورش به عنوان شریک اقتصادی ایران نام برد و گفت: اتریش، ایران را در مسیر پویایی اقتصادی و گذر از مشکلات همراهی می کند.

 به گزارش آوا دیپلماتیک، اشتفان شولتس در نشستی با فعالان اقتصادی استان البرز درکرج، عملکرد بخش تولید و صادرات البرز را بیانگر حرکت در مسیر اجرای اقتصاد مقاومتی توصیف کرد و هدف از سفرش به این البرز و سایر استان های ایران‌ را مذاکره و گفت و گو با نیروهای مولد و کاردان اتاق های بازرگانی ذکر کرد.

وی اظهار داشت: اتریش کشوری کوچک اما دارای اقتصادی غنی است و جز ١٢ کشور مرفه دنیا محسوب می شود و این مهم‌ حاصل تلاش بنگاه اقتصادی کوچکی و بزرگی است که ٩٠ در صد صنعت اتریش را دربرمی گیرد.

 شولتس افزود: به منظور توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی با ایران، برنامه های مختلفی در دستور کار قرار داده ایم و در پی آنیم تا ضمن ارتباط نزدیک با بنگاه‌های اقتصادی بستر را برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در ایران فراهم کنیم.

وی تحریم های تحمیلی به ایران را ناعادلانه و به دور از انصاف دانست و گفت: در روابط اقتصادی با ایران به دنبال رفع مشکلات ناشی از این تحریم ها هستیم .

مشارکت در توسعه گردشگری در زمینه های احداث هتل، ساخت تله کابین و فعالیت در حوزه صادرات به کشورهای عضو cis و نیز مشارکت درحوزه های فرهنگی، فیلمسازی، حمل و نقل و هوافضا از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جهانگیر شاهمرادی معاون امور اقتصادی استانداری البرز در این نشست گفت: برخورداری البرز از صنایع توانمند و صادرات محور و وجود منطقه ویژه اقتصادی پیام از جمله ظرفیت های بسیار خوب و درخور توجه برای توسعه روابط تجاری با اتریش و سایر کشورها محسوب می شود.

وی تاکید کرد که در مسیر گسترش روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و اتریش برخی موانع وجود دارد که ضروری است با پیگیری و همت طرفین برطرف شود.

وی افزود: از تجارب فنی کشور اتریش در امر توسعه صنایع کوچک و متوسط کشور و استان البرز استفاده خواهیم کرد.

استان البرز سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin