سفیر جدید اتریش در ایران با حضور در دفتر استاندار با یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ولف دیتریش هایم در این دیدار گفت: روابط ۲ کشور بسیار دیرینه بوده و قدمت آن به چند قرن پیش باز می‌گردد. در چند دهه اخیر نیز بهبود این روابط به صورت نزدیک و فشرده پیگیری شده است.

استاندار خراسان رضوی در این دیدار بر رعایت حقوق بین‌المللی کشورها تاکید کرد و گفت: امیدواریم مسائل مربوط به تحریم برطرف شود تا بتوانیم روابط خوبی با همه کشورها از جمله اتریش داشته باشیم.

نظری با اشاره به اینکه خراسان رضوی در مبارزه با مواد مخدر در خط مقدم قرار دارد، افزود: لازم است که کشورهای اروپایی در این حوزه هم همکاری و مشارکت داشته باشند.

یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: این استان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و لازم است که کشورهای اروپایی در این حوزه همکاری و مشارکت بیشتری کنند.

نظری این سخنان را در دیدار با “ولف دیتریش هایم” سفیر جدید اتریش در ایران بیان کرد و در ادامه تاکید کرد: رعایت حقوق بین‌المللی کشورها حائز اهمیت است و امیدواریم مسایل مربوط به تحریم برطرف شود تا بتوانیم روابط خوبی با همه کشورها از جمله اتریش برقرار کنیم.

ولف دیتریش هایم سفیر جمهوری اتریش در جمهوری اسلامی ایران در این دیدار اظهار کرد: روابط ۲ کشور بسیار دیرینه بوده و به چند قرن پیش باز می‌گردد که در چند دهه اخیر به صورت نزدیک و فشرده پیگیری شده است.

دیتریش هایم ادامه داد: برای ما شهر مشهد و به طور کلی استان خراسان رضوی به دلیل تحولات چند ماه اخیر در کشور افغانستان مورد توجه زیادی قرار دارد.

هادی علی پور معاون نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور در سخنانی گفت: سفر سفیر اتریش به مشهد با هدف رایزنی در خصوص توسعه همکاریهای اقتصادی انجام شده است.

علی پور ادامه داد: دیدار با شهردار مشهد، نایب رییس اتاق بازرگانی خراسان‌ رضوی و همچنین دیدار با استاندار خراسان‌رضوی از جمله برنامه‌های سفیر اتریش در سفر ۲ روزه به مشهد است.

معاون نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور در خاتمه یادآور شد: ولف دیتریش هایم فردا پس از بازدید از شهرک صنعتی توس و آرامگاه فردوسی به تهران باز خواهد گشت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin