معاون رئیس جمهور در دیدار با سفیر آلمان، با تاکید بر اینکه ایران به دنبال صلح، امنیت و ثبات است، خواستار رفتاری منطقی از سوی اتحادیه اروپا شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، معصومه ابتکار معاون زنان و خانواده رئیس جمهور در دیدار با میشائیل کلور برشتولد سفیر آلمان در ایران با تاکید بر اینکه ایران به دنبال صلح، امنیت و ثبات است، خواستار رفتاری منطقی از سوی اتحادیه اروپا شد.

وی با تاکید بر اهمیت نقش زنان در اقتصاد، توانمندسازی اقتصادی زنان را از جمله حوزه‌هایی برشمرد که دو کشور ایران و آلمان می‌توانند همکاری خوبی در آن زمینه داشته باشند.

ابتکار با بیان اینکه تولید ۷۵ درصد صنایع دستی ایران و بیش از ۸۰ درصد از فرش دستباف کشور توسط بانوان انجام می‌شود، اظهار داشت: اما با وجود تحریم‌های متعدد و اثرات منفی آن بر اقتصاد ایران زنان ایرانی از پا ننشسته اند.

وی با توضیح اینکه پروژه توانمندسازی اقتصادی زنان در ایران برای زنان افغان نیز منفعت زا خواهد بود به پیگیری صدور شناسنامه ایرانی برای فرزندان زنان ایرانی که با مردان افغان ازدواج کرده اند اشاره کرد.

ابتکار با بیان اینکه داشتن مهارت شنیدن و اختصاص وقت به یکدیگر، چالشی جهانی است، عنوان کرد: این امر با پیدایش فناوری اهمیت بیشتری یافته است.

وی همچنین هدف اجرای طرح گفت و گوی ملی خانواده را تقویت مهارت‌های ارتباطی خواند.

سفیر آلمان نیز در این دیدار با بیان اینکه ما در مورد برجام، طرفدار ایران هستیم، گفت: معتقدیم انتظارات ایران باید برآورده و تصویر خوب ایران باید برای همه آشکار شود.

میشائیل کلور برشتولد با اشاره به اینکه برنامه‌هایی برای حمایت از پناهندگان افغان در ایران داریم و می‌توانیم در این زمینه همکاری داشته باشیم، افزود: حمایت یونیسف و برنامه جهانی غذا را داریم و هدف اینست که دختران به مدرسه بروند و مهارت آموزی برای زنان فراهم شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin