سفیر آلمان در تهران درباره سفر رکورددار آلمانی طی مسافت با اتومیبل، برای انجام سفری رکورد شکن و عبور از ایران توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، میکائیل کلود برشتولد، سفیر آلمان در تهران سفر راینر تسیتلوف، رکوردار آلمانی طی مسافت با اتومیبل، برای انجام سفری رکورد شکن و عبور از ایران توضیحاتی ارائه کرد که متن آن به شرح زیر است:

من و همه‌ی پرسنل سفارت آلمان، اعم از زن و مرد، برای آقای راینر تسیتلوف که با پشت سر گذاشتن مسافت شانگهای تا ونیز از طریق ایران قصد ثبت یک رکورد جهانی را دارد، آرزوی موفقیت می‌نماییم.

این همت که یک رکورد جهانی را به ثبت می‌رساند، یاد آن جاده ابریشم تاریخی را در ذهن‌ها زنده می‌کند که همچون شبکه‌ایی از راه‌های تجاری، آسیا و اروپا را برای بهره‌مند شدن از یکدیگر به هم متصل و امکان تبادل کالاهای فرهنگی و دست‌آوردهای فنی را فراهم ساخت. این ایده هماکنون زنده‌تر از هر زمان دیگریست و می‌بایست چراغ راه تمامی دولتها باشد.

خوشحالم که راینر تسیتلوف با یک فولکس‌واگن مسافرت می‌کند. شرکت فولکس‌واگن بتازگی اعلام کرده بود که صادرات اتومبیل به ایران را دوباره از سر خواهد گرفت و به همین منظور با یک شریک ایرانی همکاری نمود. این امر مصداق بارز اعتماد متقابل است.

فقط براساس اعتماد متقابل است که می‌توان روابط ایران و آلمان را پیوسته گسترش داد. از انعقاد توافق هسته‌ایی که آلمان هم در آن سهیم بود، دو سال می‌گذرد. ما در فصل جدید روابط با ایران اعتماد سیاسی بالایی گنجانده‌ایم و امیدواریم که بتوانیم روابطمان را در جهت مشارکتی سازنده و مطمئن در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گسترش دهیم. تا به امروز که بخشی از این راه را به خوبی پشت سر گذاشته‌ایم و من امیدوارم که همچنان در کنار هم راه‌هایی پیدا کنیم که ما را به سمت این هدف رهمون می‌سازند.

آلمانی‌ها عاشق اتومبیل هستند، ولی طرفدار ثبات و پایداری هم هستند و سعی می‌کنند بین جنبه‌های اقتصادی، زیست‌محیطی و اجتماعی زندگی بشر، تا حد ممکن هارمونی ایجاد کنند، چرا این تنها راه کمک به تأمین آینده ماست.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin