“لوکا جانسانتی” سفیر ایتالیا در تهران در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس بر تاثیر تحریم ها در مناسبات دو کشور تاکید کرد.لاریجانی در ابتدای دیدار با “لوکا جانسانتی” سفیر ایتالیا در تهران ضمن اشاره به ارتباطات تاریخی و فرهنگی میان دو ملت گفت: مردم ایران همواره نگاهی مثبت و دوستانه به ایتالیا داشته‌اند.

وی در همین راستا با بیان پیشینه خوب همکاری‌های پارلمانی نزدیک دو کشور افزود:‌ توسه و گسترش همکاری‌های پارلمانی میان مجالس ایران و ایتالیا می‌تواند در روابط رسمی فیمابین تأثیری مثبت بگذارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تحریم‌های صورت گرفته علیه کشورمان را بی‌نتیجه خواند و تصریح کرد: تصمیم به تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران باعث از دست دادن فرصت‌های اقتصادی و تجاری زیادی برای شرکت‌های اروپایی شده است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش پیروی بعضی کشورهای اروپایی از سیاست‌های قدرت‌های جهانی در خاورمیانه را اشتباه خواند و با بیان اینکه کشورهای زورگو در تحولات منطقه نقشی مخرب دارند، ابراز امیدواری کرد، اتحادیه اروپا نقشی مثبت در برقراری ثبات و آرامش در منطقه ایفاد کند.

در ادامه این دیدار اقای لوجانسانتی سفیر ایتالیا در تهران نتایج انتخابات اخیر در پارلمان ایتالیا را فرصتی باری ارتقاء سطح همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی میان مجالس دو کشور دانست و افزود: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد گسترش و توسعه ارتباطات فیمابین باشیم.

وی در پایان با ابراز خرسندی از مأموریت خود در کشورمان گفت‌وگو و مذاکرات میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا را فرصتی برای درک و شناخت مواضع و ایجاد تفاهم متقابل دانست.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin