سید رمضان شجاعی کیاسری رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با سفیر آلمان در ایران دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش آوادیپلماتیک، سید رمضان شجاعی کیاسری در دیدار با سفیر آلمان در تهران ضمن خوش آمدگویی به سفیر آلمان اظهار داشت: تحولات منطقه‌ای و جهانی ضرورت افزایش ارتباطات و همکاری های دو کشور را افزایش می دهد. البته روابط ایران و آلمان روزبروز در حال گسترش است.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به آلمان و دیدار با مقامات این کشور افزود: در این دیدار جلسات بسیار خوب و اثربخشی مطرح و موضوعاتی از قبیل مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر، جرایم سازمان یافته سایبری، بازگشت پناهندگان و مقابله با بلایای طبیعی بررسی شد. یکی از موضوعات مورد توافق طرفین، تشکیل کارگروه مقدماتی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم، مهاجرین و مقابله با بلایای طبیعی است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور ادامه داد: امیدواریم با نشست های مقامات دو کشور، توافق نامه همکاری دو کشور نهایی شده و به امضای وزرای ایران و آلمان برسد.

شجاعی با تشکر از مواضع آلمان درباره برجام خاطرنشان کرد: تاکید مقامات آلمانی بر اجرای دقیق برجام بیانگر این است که این کشور به تعهدات بین المللی خود پایبند است.

وی تصریح کرد: توسعه روابط با آلمان برای ما اهمیت خاصی دارد و امیدواریم همکاری های دو کشور در حوزه اقتصادی و گردشگری ادامه یابد. ما همچنین خواهان افزایش کمک های اروپا و آلمان به ایران در زمینه پناهندگان هستیم. ایران چهل سال است که میزبان بیش از سه میلیون مهاجر افغانستانی است و هزینه این مهاجران را خودش می پردازد. ما برای کنترل مهاجرت ابن مهاجران به اروپا به کمک نیازمندیم.

در ادامه میکاییل کلور برشتولد سفیر آلمان در تهران با تشکر بابت برگزاری این نشست گفت: روابط دو کشور در حال گسترش است و ما می توانیم خیلی راحت و ثمربخش درباره موضوعات مشترک مذاکره کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما به دنبال گسترش روابط ایران و آلمان هستیم اظهار کرد: آلمان برای به ثمر رسیدن و اجرای برجام تلاش زیادی کرد و علاقمند است که ایران از دستاوردهای برجام بهره مند شود.

سفیر آلمان در پایان گفت: دو کشور در زمینه های امنیت سایبری، امنیت مرزها، مقابله با مهاجرت غیرقانونی، مبارزه با قاچاق مواد مخدر همکاری داشته باشند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin