تولیت آستان قدس رضوی در دیدار سفیر نروژ گفت: به هیچ عنوان بهبود شرایط اقتصادی کشورمان را متوقف برجام نمی‌کنیم و منتظر اینکه در آن طرف مرز‌ها چه تصمیمی برای برجام می‌گیرند، نمی‎مانیم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در دیدار سفیر نروژ گفت: با وجود اختلاف سلیقه سیاسی در کشور، اما همه احزاب و گروه‌های سیاسی درباره دو موضوع متفق القول هستند؛ اول؛ رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی از زندگی مردم که با کمک همه محقق می‌شود، دوم؛ مطلقاً به بیگانه اجازه دخالت در کشور را ندهند که آن‌ها بخواهند برای کشور تکلیف تعیین کنند.

وی افزود: به هیچ عنوان بهبود شرایط اقتصادی کشورمان را متوقف برجام نمی‌کنیم و منتظر اینکه در آن طرف مرز‌ها چه تصمیمی برای برجام می‌گیرند، نمی‎مانیم.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: مشکلات منطقه به دلیل حضور خارجی‌ها بویژه آمریکایی‌ها در اینجاست و تا وقتی این تحریکات وجود دارد در این منطقه مشکلات جدی داریم.

وی گفت: آنچه امروز بهانه آمریکا برای شرارت علیه سوریه درباره حمله شیمیایی شده، غیرمنطقی است، کسی از سلاح شیمیایی استفاده می‌‎کند که در جنگ مستأصل شده باشد، نه کسی که در حال برداشتن گام‌های آخر پیروزی است.

وی افزود: در جنگ تحمیلی هم رژیم صدام زمانی که مستأصل شده بود سلاح‌‎های شیمیایی محصول کشور‌های اروپایی را بر سر مردم عراق و ایران ریخت.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد زمینه و توجیه اقتصادی سرمایه گذاری در کل ایران از جمله مشهد فراهم است، شاید کمتر جایی را پیدا کنید، حتی در نروژ، که چنین زمینه جاذبه گردشگری داشته باشد و سالانه میزبان ده‌ها میلیون‎ نفر شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin