علی بادارا کامارا، سفیر سیرالئون در ایران، ضمن حضور در جامعه‌المصطفی، با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی عباسی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رئیس جامعة المصطفی در دیدار با سفیر سیرالئون در ایران، ضمن خیرمقدم و خوش‌آمدگویی، با بیان این که قم، بین‌المللی‌ترین شهر فرهنگی و مذهبی ایران شناخته می‌شود، اظهار داشت: حوزه علمیه قم، بزرگ‌ترین حوزه علمیه ایران است که نقش مرکزیت حوزه‌های علمیه دیگر شهرها را برعهده دارد.

وی با بیان این که جامعة المصطفی به عنوان بخش بین‌المللی حوزه‌های علمیه، از نظر سازمانی مجموعه‌ای مستقل شناخته می‌شود، اذعان داشت: در جامعة‌ المصطفی، بیش از پنجاه‌هزار نفر در حال تحصیل و فراگیری علوم انسانی، اسلامی و مطالعات فرهنگی و زبان شناسی هستند.

رئیس جامعة المصطفی ضمن ارائه گزارشی از حضور دانش‌پژوهان سیرالئونی در جامعة المصطفی، توجه به وحدت اسلامی و همکاری مذاهب و ادیان را از مهم‌ترین تأکیدات جامعة‌ المصطفی به دانش‌پژوهان دانست و یادآور شد: نمایندگی‌های جامعه‌ المصطفی نه تنها میزبان دانش‌پژوهانی از مذاهب مختلف اسلامی هستند، بلکه پیروان ادیان، به ویژه مسیحیت نیز در نمایندگی‌های جامعه‌المصطفی حضوری فعال دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی با بیان این که بخش قابل توجهی از دانش‌پژوهان نمایندگی افغانستان را برادران اهل سنت تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: نمایندگی جامعة‌ المصطفی در استان گلستان، یکی از موفق‌ترین نمایندگی‌های المصطفی و میزبان دانش‌پژوهانی با ملیت‌ها و مذاهب مختلف است.

وی با تأکید بر این که قم و جامعة‌ المصطفی، نماد و سنبل همزیستی مذاهب و ادیان است، خاطرنشان کرد: قانون‌پذیری، توجه به مصالح سرزمینی و رعایت قوانین کشورها، از مهم‌ترین تأکیدات و سفارش‌های جامعة‌المصطفی به دانش‌پژوهان به شمار می‌رود.

رئیس جامعة المصطفی ضمن اشاره بر ارتقای سطح کیفی حوزه‌های آموزشی در جامعةالمصطفی، با بیان این که توجه به بنیه‌های اخلاقی دانش‌پژوهان، از مهم‌ترین هدف‌گذاری‌های جامعة‌ المصطفی است، ابراز داشت: جامعة‌المصطفی با عضویت در اتحادیه‌های بزرگ دانشگاهی و بین‌المللی، همواره، از همکاری علمی با دانشگاه‌های بین‌المللی استقبال می‌کند.

وی با بیان این که جامعة‌ المصطفی با بیش از هفتاد دانشگاه داخلی و بین‌المللی تفاهم‌نامه همکاری امضا نموده است، اذعان داشت: دانش‌آموختگان جامعة‌ المصطفی، بهترین حلقه اتصال علمی و فرهنگی دو کشور به شمار می‌روند.

آقای علی بادارا کامارا، سفیر سیرالئون در ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از میزبانی جامعة‌ المصطفی از دانش‌پژوهان این کشور، خاطرنشان کرد: با توجه به درصد بالای بی‌سوادی در سیرالئون، جامعة المصطفی می‌تواند با ایفای نقش در این حوزه، حضوری پررنگ‌تر و مؤثر در ارتقای سطح دانشی مردم این کشور داشته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin