علی بادار کامارا در دیدار با مسعود خوانساری از بخش خصوصی ایران برای سرمایه‌گذاری و فعالیت در حوزه‌های بهداشت و آموزش در این کشور دعوت کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر سیرالئون طی دیدار با مسعود خوانساری زمینه‌های توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری کشورش با ایران را تشریح کرد.

وی با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید سیرالئون با شعار توسعه آموزشی و سلامت در این کشور، گفت: بخش درمان و سلامت کشور سیرالئون نیاز به توسعه دارد و به همین منظور، بخش خصوصی فعال ایران در حوزه سلامت می‌تواند به تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این کشور کمک کند.

علی بادار کامارا با بیان اینکه دولت جدید سیرالئون، درهای این کشور را به روی سرمایه‌گذاران خارجی باز کرده است، افزود: این کشور در زمینه صادرات برخی کالاها از جمله کاکائو، دانه‌های روغنی و همچنین برخی مواد معدنی به ایران، می‌تواند همکاری‌های تجاری دو جانبه را گسترش دهد.

رییس اتاق تهران نیز در این دیدار، با اشاره به حجم روابط تجاری دو کشور به میزان محدود کمتر از یک میلیون دلار در سال، از آمادگی این اتاق برای اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری میان دو کشور برای شناسایی ظرفیت‌های همکاری دو جانبه خبر داد.

مسعود خوانساری یکی از حوزه‌های توانمند بخش خصوصی ایران را بخش درمان و سلامت عنوان کرد و یادآور شد که بنگاه‌های فعال این حوزه می‌توانند در تجهیز مراکز درمانی سیرالئون نقش بسزایی ایفا کنند.

در این نشست که معاون امور بین‌الملل اتاق بازرگانی تهران نیز حضور داشت، مقرر شد با همکاری شرکت‌ها و بنگاه‌های فعال ایرانی در حوزه سلامت و درمان، زمینه‌های حضور و فعالیت بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف این حوزه در سیرالئون مورد بررسی قرار گیرد تا نخستین پله برای توسعه روابط دوجانبه دو کشور باشد، روابطی که می‌تواند منجر به انتفاع دوجانبه برای رشد و توسعه مراودات تجاری شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin