زمینه های گسترش همکاری های شهری کشورمان با آلمان با حضور سفیر این کشور در تبریز بررسی شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر آلمان در ایران در دیدار با شهردار تبریز تاکید کرد: به عنوان نماینده عالی دولت، تمام تلاش خود را برای تسهیل ارتباطات گردشگری دو کشور به کار خواهم بست.

میکائیل کلور برشتولد، با تقدیر از مهمان‌نوازی شهردار تبریز خاطرنشان کرد: سفر به تبریز و بازدید از آثار ارزشمند تاریخی این شهر، از بهترین خاطرات حضور هر گردشگر خارجی در ایران است.

وی با اشاره به این‌‌که زیبایی و پاکیزگی شهر تبریز، در بین شهرهای ایران کم‌نظیر است، گفت: این ویژگی به همراه هوای مطبوع و برخورداری از مراکز فرهنگی و تاریخی، موجب شده تبریز در زمینه گردشگری پیشتار شهرهای ایران باشد.

برشتولد با بیان این که مدیریت شهری تبریز نقشی قابل‌تقدیر در تقویت همکاری‌های ایران و آلمان داشته است، افزود: راه اندازی خط هوایی بین دو کشور نیز بیش ‌از پیش، ارزش و اعتبار این ظرفیت را ارتقا داده ‌است.

سفیر آلمان همچنین از بخش های مختلف موزه شهرداری تبریز دیدن کرد.

شهردار تبریز هم با اشاره به بسترهای ارزشمند همکاری این شهر با مدیریت شهری آلمان، بر لزوم توسعه همکاری‌های گردشگری و ارتباطی تاکید کرد.

صادق نجفی در این دیدار خاطرنشان کرد: در چهار سال گذشته، شهرهای مهم آلمان و گروه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری آلمانی، مهم‌ترین هدف ارتباطات بین‌المللی شهرداری تبریز است.

وی افزود: راه‌اندازی خط هوایی تبریز – هامبورگ، ثمره ارزشمند این ارتباط صمیمی است که با همکاری شهردار هامبورگ و حمایت‌ مسئولان دیپلماسی و فرودگاهی دو کشور حاصل شد و زمینه مهمی برای توسعه ارتباطات دو کشور با محوریت دو شهر تبریز و هامبورگ فراهم کرد.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته، بحث «تبریز 2018» یکی از موضوعات شاخص نمایشگاه گردشگری برلین بوده و طی آن، زمینه‌های مناسبی برای همکاری‌های مختلف عمرانی، گردشگری و خدماتی بین دو شهر حاصل شده‌است.

نجفی با اشاره به پیشینه حضور صنایع آلمانی در تبریز گفت: بخشی از واحدهای صنعتی تبریز و ابنیه تاریخی این شهر مانند عمارت تاریخی شهرداری تبریز، از دوره ارتباطات صمیمی تبریز با متخصصان آلمانی به یادگار مانده‌است.

وی گفت: امروز آن همکاری صمیمی و تاریخی، در مسیر احیا قرار گرفته و از سفیر آلمان انتظار داریم زمینه‌های لازم را برای تحقق این امر فراهم کند.

نجفی اظهار داشت: حضور در نمایشگاه‌های مشترک، تسهیل در ارتباطات گردشگری و مناسبات فرهنگی و ورزشی، از جمله راهکارهایی است که با حمایت سفارت دو کشور، نتیجه‌بخش خواهد بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin