قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با سفیر استرالیا گفت: 30 میلیون زائر، سال گذشته به حرم مطهر امام رضا (ع) مشرف شدند که چهار میلیون نفر آنان از کشورهای خارجی بودند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سید مرتضی بختیاری در دیدار با ایان بیگز در محل حرم رضوی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی به عنوان مجموعه ای که برپایه موقوفات و نذورات مردمی اداره می شود، هر سال میزبان میلیون ها زائر از اقصی نقاط دنیاست.

وی اظهار کرد: امروز این مجموعه با داشتن توانمندی های گسترده در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، پزشکی و داروسازی نقش موثری در ایران اسلامی و کشورهای منطقه ایفا می کند.

وی گفت: این آمادگی در مجموعه شرکتها و موسسه های آستان قدس رضوی وجود دارد که با محوریت اقتصاد مقاومتی که هدفش پیشرفت، توسعه و تعالی تولیدکنندگان داخلی است به تعامل سازنده و اثربخش با سایر کشورها بپردازد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: با توجه به اینکه آستان قدس رضوی مجموعه ای موقوفاتی است و هیچ کمکی از دولت دریافت نمی کند، مورد توجه مردم و ارادتمندان اهل بیت(ع) است که این نهاد مقدس را همواره تکریم و حمایت کرده اند.

وی اظهار کرد: از قرن ها و سالیان گذشته وقفنامه های متعددی وجود دارد که مردم با عشق و اعتقاد قلبی برای رسیدگی به امور زائران و گره گشایی از کار محرومان اموال و دارایی های خود را وقف این بارگاه مطهر کرده اند.

بختیاری با اشاره به معماری بی نظیر و گنجینه های هنری موجود در کتابخانه ها و موزه های حرم مطهر امام رضا(ع) گفت: میراث گرانبهای گذشتگان ما که نشان دهنده فرهنگ اسلامی و ایرانی است، با دقت و جدیت صیانت و مراقبت می شود.

وی افزود: متاسفانه در برخی کشورهای منطقه گروه های تکفیری و تروریستی دست به اقداماتی می زنند که خلاف اسلام و انسانیت است.

سفیر استرالیا در ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در حرم رضوی گفت: دیدن این صحنه که هزاران نفر در امنیت و آرامش کامل مشغول راز و نیاز و عبادت در این فضای معنوی هستند، برایم بسیار جالب بود.

ایان بیگز با اشاره به وجود ظرفیت های مشترک همکاری بین آستان قدس رضوی و موسسه های علمی و اقتصادی و دانشگاه های کشور استرالیا، خاطرنشان کرد: امیدوارم که بتوانیم سطح تعاملات و همکاری ها را در حوزه های مختلف گسترش دهیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin