کیم سئونگ هو سفیر کره جنوبی در ایران با مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و مشاور فرهنگی و هنری شهردار تهران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار مجید رجبی معمار به معرفی خانه‌ی هنرمندان ایران و انجمن‌های مختلف هنری پرداخت و در ادامه افزود: خانه هنرمندان ایران به عنوان یکی از مراکز مهم هنری نه فقط در سطح شهر تهران، بلکه در ایران می‌کوشد از طریق همکاری با انجمن‌های مختلف هنری، فرهنگ و هنر ایران را در قالب فعالیت‌های گوناگون هنری به نمایش بگذارد.

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به فعالیت‌های خانه هنرمندان ایران در سطح بین‌المللی اشاره کرد و گفت: فعالیت خانه هنرمندان ایران تنها در سطح محلی و ملی نیست، بلکه خانه هنرمندان ایران با توجه به ظرفیت‌های بالای خود امکان همکاری فرهنگی و هنری با سایر کشورهای خارجی را نیز دارد.

وی با اشاره به برگزاری هفته‌های فرهنگی از سوی کشورهای خارجی در خانه هنرمندان ایران گفت: تاکنون هفته‌های مختلف فرهنگی در خانه هنرمندان ایران برگزار شده است که فرصت مناسبی را برای گسترش تعامل فرهنگی و هنری فراهم می‌سازد.

مجید رجبی معمار با اشاره به اهمیت برقراری روابط فرهنگی میان دو کشور ایران و کره جنوبی گفت: تمدن ایران یکی از کهن‌ترین تمدن‌های تاریخی جهان است، کشور کره جنوبی نیز فرهنگ و سنت تاریخی ارزشمندی دارد که این امر خود می‌تواند زمینه خوبی برای تعامل فرهنگی میان دو کشور باشد.

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در پایان صحبت‌های خود گفت: خانه هنرمندان ایران آمادگی خود را برای هرگونه همکاری فرهنگی با کشور کره جنوبی اعلام می‌کند، تا از این طریق نه تنها هنرمندان دو کشور بلکه مردم دو کشور نیز با فرهنگ و هنر یکدیگر بیشتر آشنا شوند.

در ادامه این دیدار کیم سئونگ هو، سفیر کره جنوبی در ایران با ابراز خوشحالی از حضور در خانه هنرمندان ایران گفت: حضور در خانه هنرمندان ایران که یکی از مراکز مهم فرهنگی و هنری ایران است تجربه بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: من به عنوان سفیر کشور کره جنوبی وظیفه خود می‌دانم که روابط میان دو کشور را افزایش دهم، در این میان همکاری در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و هنری امکان افزایش روابط میان دو کشور را فراهم می‌سازد.

سفیر کره جنوبی در ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: روابط میان ایران و کره جنوبی تاکنون بیشتر در زمینه روابط اقتصادی و تجاری بوده است، من به نوبه خود تلاش خواهم کرد، زمینه‌های همکاری بین دو کشور به‌ویژه در ابعاد فرهنگی و هنری را نیز افزایش دهم.

کیم سئونگ هو با اشاره به حمایت از هرگونه فعالیت هنری و هنرمندان از سوی سفارت کره جنوبی در ایران گفت: سفارت کره جنوبی و بسیاری از شرکت‌های بازرگانی و تجاری این امکان را دارند با کمک و راهنمایی خانه هنرمندان ایران، در حمایت از هنرمندان ایرانی و برگزاری برنامه‌های مختلف هنری نقش پررنگی را برعهده بگیرند.

در ادامه این دیدار سفیر کره جنوبی همراه با مدیرعامل خانه هنرمندان ایران از بخش‌های مختلف خانه هنرمندان ایران بازدید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin