وزیر ورزش و جوانان طی دیدار با سفیر کرواسی روابط دو کشور را مثبت ارزیابی کرد و خواستار تعمیق روابط ورزشی دو کشور در قالب تفاهم نامه شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر محمود گودرزی در دیدار با استریبور کیکرتس سفیر کرواسی که عصر امروز انجام شد با ابراز رضایت از روابط دو کشور که از همان بدو استقلال کرواسی آغاز شده، ایران را جزو اولین کشورهایی دانست که استقلال این کشور را به رسمیت شناخت.

وزیر ورزش و جوانان همچنین ارتباطات ورزشی دو کشور را نیز مثبت ارزیابی و از نقش سازنده مربیان کروات در ورزش کشورمان به نیکی یاد کرد.

دکتر گودرزی با اشاره به روابط خوب دو کشور در عرصه ورزش اظهار داشت: کرواسی در فوتبال جایگاه خوبی دارد و پیشرفت هایی هم داشته است که در حوزه ورزش این روابط می تواند در رشته هایی همچون تکواندو، کشتی، وزنه‌برداری و… هم ادامه یابد بطوری که در قالب یک تفاهم نامه ارتباطات دو کشور در این عرصه گسترده‌تر و هدفمندتر شود.

در این دیدار  استریبور کیکرتس سفیر کرواسی در ایران با استقبال از پیشنهاد دکتر گودرزی نسبت به امضای تفاهم نامه همکاری در عرصه ورزش ابراز خرسندی کرد و خاطرنشان ساخت: روابط ایران و کرواسی در تاریخ سابقه طولانی دارد و در عرصه ورزش نیز این همکاریها با سفر تیم های ورزشی ایران و کرواسی به کشورهای یکدیگر همچنین اعزام مربی‌ها صورت گرفته اما در قالب تفاهم‌نامه همکاری فصل جدیدی از روابط بین دو کشور رقم خواهد خورد.

وی تاکید کرد: کرواسی مشتاقانه گسترش روابط دو کشور در عرصه ورزش را دنبال می‌کند.

در این دیدار دکتر سید مناف هاشمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی همچنین برانوش نیک بین سرپرست روابط بین الملل وزارت ورزش و جوانان نیز حضور داشتند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin