سیداحمد میرعلائی دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان با “محمد المنیر صفی الدین” نماینده دفتر یونیسف در ایران دیدار کرد.

میرعلائی که همراه با جعفر گودرزی مدیر اجرایی و مدیر روابط عمومی جشنواره با منیر‌ صفی‌الدین دیدار کردند، با اشاره به حضور موثر یونیسف در دوره قبلی جشنواره بر ضرورت خدمت‌رسانی فرهنگی به کودکان دنیا تاکید کرد.

محمد المنیر صفی الدین نیز با ابراز خشنودی از دستاوردهای حضور یونیسف در دوره قبلی این جشنواره ابراز امیدواری کرد که در جشنواره بیست و هفتم نیز خدمات فرهنگی متنوعی برای کودکان و نوجوانان ارائه شود.

او با تاکید بر تداوم حمایت این نهاد از جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان گفت: امیدوارم امسال با قدرت بیشتری در کنار شما باشیم چرا که معتقدم این جشنواره یکی از بهترین و مهم‌ترین جشنواره‌های فرهنگی کودک محور است که در ایران برگزار می‌شود.

وی افزود: ما به همکاری با بنیاد سینمایی فارابی افتخار می‌کنیم، چرا که فارابی نقش مهمی در حمایت از کودکان ایرانی دارد. هم یونیسف و هم فارابی بر حمایت از حقوق کودکان متعهد هستند و این همسویی اهداف می‌تواند باعث تحقق حقوق همه کودکان ایرانی باشد.

سید احمد میرعلایی در این دیدار با اعلام شعار بین‌المللی جشنواره امسال با مضمون “حمایت از حقوق کودکان درگیر جنگ در دنیا” به ضرورت اقدامات فرهنگی گسترده برای تربیت نسل‌های آینده تاکید کرد و گفت: جشنواره امسال را به نام حضرت محمد (ص) پدر آسمانی کودکان دنیا مزین کرده‌ایم و امیدواریم به برکت تقدس یاد نبی اکرم (ص) جشنواره‌ای پررونق و شایسته برگزار کنیم.

میرعلایی خاطرنشان کرد: حضور یونیسف بی‌شک اعتبار و شکوهی دوچندان برای این جشنواره به همراه می‌آورد و امیدواریم فرصت همکاری گسترده فراهم شود.

المنیر صفی الدین نیز با اشاره به شعار جشنواره گفت: مفهوم این شعار از حوزه‌های بسیار مهم و اولویتهای کلیدی فعالیتهای یونیسف است و امیدوارم دنیا به سمت صلح و پایان درگیریها برود، چرا که در این درگیریها کودکان بیش از همه آسیب می‌بینند.

او افزود: در دوره گذشته جشنواره فعالیت کاروانهای فرهنگی بسیاری از کودکان محروم را تحت پوشش قرار داد که شایسته تقدیر است. یونیسف امسال با قدرت از این کاروانها حمایت می‌کند و امیدوارم نمایندگان ما نیز لااقل در چند سفر کاروانهای فرهنگی جشنواره را همراهی کنند.

در این نشست، مهتاب کرامتی سفیر حسن نیت یونیسف در ایران نیز حضور داشت.

بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان پانزدهم تا نوزدهم مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin