دکتر صادقی مدیر دفتر پاکستان آستان قدس رضوی و مدیر بخش زبان اردو خبرگزاری تسنیم با آقای دوسانی رایزن فرهنگی سفارت پاکستان در ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار دکتر صادقی با اشاره به فعالیت‌های بخش زبان اردو خبرگزاری تسنیم تصریح کرد: ما طی یکسال به یکی از مراجع اخبار ایران برای خبرگزاری‌های بزرگ پاکستان تبدیل شده و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا با توجه به نکات مثبت باعث اعتلای روابط دو کشور شویم.

مدیر بخش پاکستان خبرگزاری تسنیم افزود: بنده بیست سال است در حوزه پاکستان مطالعه جدی دارم و سه سال بعنوان رایزن فرهنگی ایران در اسلام آباد حضور داشته‌ام لذا شرایط مردم پاکستان را به خوبی درک می‌کنم، در حال حاضر یکی از مهمترین ضروریات این است که مردم ایران اطلاعات مناسبی از پاکستان پیدا کنند و پاکستان نیز باید بداند که بعنوان خط مقدم جبهه کشمیر برای ما اهمیت فراوانی دارد.

وی گفت: ما با تمام ظرفیت خود آماده هستیم تا فعالیت‌های فرهنگی را در سطح جامعه آغاز کنیم و به بهترین شکل پاکستان را به مردم ایران بشناسانیم در این رابطه از سفارت پاکستان و به خصوص شخص شما دعوت می کنیم تا با ما همراه شوید.

دکتر صادقی اضافه کرد: یکی از مهمترین دغدغه‌های بنده به عنوان مدیر دفتر پاکستان آستان قدس رضوی این است که مشکلات زوار را حل کنیم، در این راستا ما موفق شده‌ایم این مشکلات را به طور دقیق رصد کرده و اینک طرح بزرگ از مبدا تا مبدا را برای آنان تصویب و آماده اجرا کنیم.

او گفت: در این طرح بسیاری از نهادهای دولتی از جمله وزارت خارجه، استانداری استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و… حضور فعال دارند و امیدواریم که بتوانیم سالانه از یک میلیون زائر پاکستان به طرزی شایسته پذیرایی کنیم.

بیرج لال دوسانی نیز با تشکر از فعالیت‌های گسترده خبرگزاری تسنیم ابراز امیدواری کرد که با ارتباط بهتر و پایدار سفارت پاکستان زمینه شناخت بهتر این کشور درایران فراهم شود.

وی گفت: تلاش خبرگزاری تسنیم برای بیان حقیقت در مورد پاکستان ستودنی است و ما در رابطه با مشکلات زوار نیز آمادگی کامل داریم تا مسائلی که آنان در پاکستان با آن مواجه هستند را حل کنیم.

رایزن فرهنگی پاکستان اظهار کرد: این مشکلات را به صورت جدی‌تر در جلسات تخصصی با هم بررسی و حل خواهیم کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin