در دیدار سفیر کره جنوبی با مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) بر گسترش همکاری در همه زمینه ها تاکید شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، این دیدار در محل اقامتگاه سفیر کره جنوبی و با حضور مدیران شرکت های کره ای فعال در ایران نظیر ال جی، سامسونگ، دوو، هیوندایی و کترا برگزار شد.

مرتضی لطفی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ضمن معرفی شستا، هلدینگ های زیرمجموعه و استراتژی های سرمایه گذاری ها، آمادگی شستا را جهت هرگونه همکاری در قالب فاینانس، سرمایه گذاری مشترک و تشکیل صندوق سرمایه گذاری در ایران و کره یا سایر کشورها اعلام کرد.

وی ضمن تشکر از دعوت سفیر کره جنوبی تصریح کرد: شستا آمادگی دارد تا در پروژه های مختلف در زمینه صنایع بالادستی نفت، تولید داروهای های تک و اکتشاف معدن با شرکت های کره ای همکاری کند.

لطفی همچنین افزود: با توجه به سرمایه گذاری های اخیر شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در دو کشور عراق و آذربایجان در حوزه های سیمان و دارو، شستا آمادگی سرمایه گذاری و مشارکت با شرکت های خارجی را در سایر کشورها بجز ایران را نیز دارد.

سفیر کره جنوبی و مدیران شرکت های کره ای نیز در این دیدار ضمن استقبال از گسترش همکاری ها با ایران، آمادگی خود را برای همکاری با مجموعه بزرگ شستا اعلام کردند.

لطفی همچنین از سفیر کره جنوبی و شرکت های حاضر برای حضور در شستا و برگزاری جلسات تخصصی در آینده نزدیک دعوت کرد.

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) به عنوان یک مجموعه تخصصی در امر سرمایه گذاری در تاریخ ششم فروردین سال 1365 به صورت یک شرکت سهامی خاص با سرمایه اولیه 20 میلیارد ریال تاسیس شد.

هدف اصلی شستا مدیریت کارآمد منابع مالی تخصیص یافته با رویکرد سودآوری و ارزش افزوده حداکثری در بازارهای سرمایه داخلی و خارجی از طریق فعالیت های تولیدی، خدماتی و بازرگانی است و امروز شستا به یکی از شرکت‌های بزرگ اقتصادی در سطح خاورمیانه تبدیل شده است و هم اکنون 9 هلدینگ گردشگری، دارو، نفت، گاز و پتروشیمی، سیمان، معادن، حمل و نقل جاده ای، انرژی، بانک، بیمه در شستا فعالیت دارند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin