آیان بیگز سفیر و همیش لزلی، دبیر دوم سفارت استرالیا در ایران در فدراسیون فوتبال با تاج رئیس فدراسیون فوتبال ملاقات کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک؛ آیان بیگز در دیدار با مهدی تاج گفت: از ملاقات با شما خوشحالم و از اینکه در اسرع وقت زمان ملاقات را اعلام کردید تشکر می کنم.

مدت زیادی نیست که به عنوان سفیر به ایران آمده ام. اما برگزاری مسابقه تیم ملی ایران برابر کره جنوبی را به همراه سایر همکاران در سفارت مشاهده کردیم.

وی افزود: مراسم تاسوعا در ورزشگاه جالب و با هنرمندی و برنامه ریزی خوب برگزار شد و نه تنها بازی را به صورت کامل تماشا کردیم بلکه با فرهنگ مردم ایران در زمینه عاشورا آشنا شدیم.

سفیر استرالیا در ایران در ادامه با اشاره به برگزاری این مراسم در ورزشگاه گفت: خوشحالم می بینم مردم و مسئولان حمایتمان می کنند.

وی در خصوص برنامه سفر مهدی تاج که به دعوت فدراسیون استرالیا صورت گرفته گفت: در جریان عقد تفاهم نامه همکاری فدراسیون فوتبال ایران با استرالیا قرار گرفتم و خوشحالم اعلام کنم از این اقدام حمایت می کنم و هر زمان نیاز به همکاری بیشتر با فدراسیون استرالیا داشتید، آماده همکاری و حمایت از فدراسیون فوتبال ایران هستم.

آیان بیگز تأکید کرد: ایران از امنیت بسیار زیادی برخوردار است و امن ترین کشور منطقه محسوب می شود و خوشحالیم که دیدار تیم ملی کشور ما برابر عراق در ایران برگزار می شود. از این رو بسیاری از علاقمندان به فوتبال از استرالیا و همچنین استرالیایی هایی که در کشورهای اطراف هستند، علاقمندی خود را برای حضور در ایران به عنوان توریسم ورزشی و تماشای این دیدار اعلام کردند که درخواست ما از فدراسیون فوتبال ایران همکاری با سفارت استرالیا و فدراسیون این کشور برای حضور علاقمندان فوتبال استرالیا و تماشای این دیدار است.

سفیر استرالیا در ایران در پایان گفت: به طور قطع با توجه به جاذبه های ایران میزان حضور توریسم های استرالیایی در ایران در آینده افزایش می یابد و آماده همکاری با فدراسیون فوتبال ایران به منظور افزایش ارتباطات فوتبالی با کشور استرالیا هستیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin