“حسین سبحانی” رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام  با “نگوین هونگ تاچ” سفیر ویتنام در ایران دیدار و تبادل نظر کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، “حسین سبحانی” رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام در دیدار با “نگوین هونگ تاچ” سفیر ویتنام در تهران گفت: مواضع ایران در مذاکرات هسته ای همواره شفاف بوده و اگر طرف های مقابل ملاحظات بیرونی و انگیزه های خاص سیاسی نداشته باشند، این مذاکرات می تواند نتایج مثبتی داشته باشد.

سبحانی در ادامه با بیان اینکه راهبرد ایران توسعه همه جانبه مناسبات دوستانه با کشورها است، گفت: گسترش همکاری های همه جانبه ایران با کشورهای آسیایی به نفع امنیت و صلح پایدار و پیشرفت ملت های این قاره است.

سبحانی نیا نقش همکاری های پارلمانی در گسترش مراودات فیمابین در حوزه های گوناگون را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: مجلس نسبت به توسعه مناسبات اقتصادی، سیاسی و بازرگانی با ویتنام نگاه مثبت دارد.

وی با اشاره به حجم اندک مبادلات تجاری بازرگانی فیمابین بر لزوم استفاده از ظرفیت های وسیع دو کشور برای گسترش همکاری های اقتصادی و حل مشکلات فرا روی آن تاکید کرد و حجم روابط اقتصادی دو کشور را متناسب با مناسبات سیاسی و پیوندهای دوستانه دو ملت ندانست.

نگوین هونگ تک سفیر ویتنام در تهران نیز در این دیدار بر اراده جدی کشورش برای توسعه مناسبات همه جانبه به ویژه اقتصادی و بازرگانی با ایران تاکید کرد و گفت: امید است با حل پاره ای از مشکلات و موانع در مسیر توسعه روابط اقتصادی شاهد ارتقاء مبادلات اقتصادی و بازرگانی دو کشور باشیم.

وی در همین زمینه سفر اخیر معاون نخست وزیر ویتنام به تهران را بسیار موفقیت آمیز خواند.

سفیر ویتنام در تهران همچنین همکاری ایران و ویتنام در جوامع بین المللی را بسیار نزدیک دانست و بر حمایت کشورش از ایران در مجامع مختلف تاکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin