“سید صفدر حسینی” رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با “امه نوتب زمبرانو” سفیر ونزوئلا دیدار و تبادل نظر کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، “سید صفدر حسینی” رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در دیدار با “امه نوتب زمبرانو” سفیر ونزوئلا ضمن اشاره به فعالیت‌های بخش خصوصی ایران در ونزوئلا در زمینه‌های مسکن و تراکتورسازی، توسعه همکاری‌ بین بخش‌های اقتصادی دو کشور را راهبردی توصیف کرد.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با تبیین استراتژی صندوق توسعه ملی، از اعمال اصلاحات در استراتژی، خط مشی، عملکرد و شیوه عملیات این صندوق ظرف ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در خارج از کشور و سرمایه‎گذاری خارجی در داخل کشور از اولویت‌های صندوق توسعه ملی است.

“امه نوتب زمبرانو” سفیر ونزوئلا نیز با ابراز تأسف نسبت به کاهش ارزش پولی ملی ونزوئلا، گفت: دولت ونزوئلا در صدد تدابیری برای کسب رشد اقتصادیچهار درصدی است و در همین راستا برای گسترش همکاری‌ها و جلب سرمایه ایرانی آمادگی کامل دارد.

وی افزود: با توجه به تجربه موفق ایجاد مناطق آزاد تجاری و اقتصادی در برخی کشورهای آمریکای لاتین، امکان تکرار همان تجربه بین ایران و ونزوئلا، امری خوشایند برای ونزوئلاست.

سفیر ونزوئلا تصریح کرد: ایجاد مناطق آزاد تجاری و اقتصادی بین ایران و ونزوئلا منجر به تسهیل صادرات خدمات و محصولات ایرانی به ونزوئلا و ۱۷ کشور منطقه می‌شود.

“امه نوتب زمبرانو” با ابراز امیدواری نسبت به طرح پیشنهادات و نوع همکاری‌های فی مابین ونزوئلا با صندوق توسعه ملی ایران در جلسات کمیسیون مشترک دو کشور، پیشنهاد کرد که دفتر صندوق توسعه ملی در ونزوئلا تشکیل شود.

سفیر ونزوئلا همچنین در این دیدار، منابع صندوق ونزوئلا را حدود ۲۵ میلیارد دلار و منابع بانک مرکزی این کشور را حدود ۲۷ تا ۳۰ میلیارد دلار اعلام کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin