سوزانا ترستال سفیر هلند در تهران با محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار پورابراهیمی با اشاره به پیشینه خوب مناسبات ایران و هلند از توسعه و گسترش روابط فیمابین به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری گفت: تقویت روابط ایران و هلند به نفع دو ملت و دو کشور خواهد بود.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی، کمیسیون های تخصصی و به ویژه کمیسیون اقتصادی از توسعه و گسترش روابط فیمابین حمایت می کنند.

رییس کمیسیون اقتصادی در ادامه با اشاره به ظرفیت های فراوان دو کشور به ویژه در عرصه اقتصادی و صنعتی، خاطرنشان کرد:جمهوری اسلامی ایران و هلند در بخش های مختلف از جمله انرژی، کشاورزی و آب، ظرفیت های فراوان بالقوه ای دارند که می توان از آن ها به عنوان بسترهای توسعه همکاری های فیمابین بهره برد.

وی در ادامه با انتقاد از مواضع غیر منطقی رییس جمهور آمریکا در موضوع برجام از رویکرد سازنده دولت و پارلمان هلند قدردانی کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در زمینه برجام پایبند است و این پایبندی منوط به تامین منافع ملی کشور است. در صورت عدم تامین منافع ملی کشور دلیلی برای باقی ماندن بر تعهدات خود نمی بینیم.

رییس کمیسیون اقتصادی در پایان تشکیل دولت جدید ائتلافی هلند را تبریک گفت و نسبت به گسترش بیش از پیش همکاری های فیمابین دو کشور ابراز امیدواری کرد.

سفیر هلند در تهران نیز در این دیدار خواستار گسترش ارتباطات فی مابین به ویژه همکاری-های اقتصادی و بازرگانی شد.

سوزانا ترستال در ادامه با اعلام آمادگی همکاری های اقتصادی بیشتر گفت: همکاری در زمینه های انرژی، کشاورزی، آب و همکاری های دانشگاهی از جمله زمینه های مورد علاقه همکاری های فیمابین می باشد.

سفیر هلند در تهران با اشاره به مواضع شفاف هلند نسبت به برجام خاطرنشان کرد: موضع هلند پایبندی به برجام است .

وی در پایان تبادل هیأت های پارلمانی و رایزنی های مستمر میان مجالس دو کشور تاکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin