«صلاح الدین الزواوی» شیخ السفرا و سفیر فلسطین با عباس گلرو رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران _ فلسطین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، گلرو در ابتدای این دیدار با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان‌های ملت فلسطین در مقابل زیاده‌خواهی‌های رژیم اشغالگر قدس، گفت: حمایت از ملت مظلوم فلسطین جز اهداف اصیل انقلاب اسلامی است و جمهوری اسلامی ایران، همواره از حقوق این ملت و جایگاه والای قبله نخست مسلمانان دفاع خواهد کرد.

وی همچنین افزود: اعتقاد راسخ دارم مبارزه مردم فلسطین و جنبش‌های مقاومت تا اخراج صهیونیست ها از سرزمین اشغالی ادامه خواهد داشت و جمهوری اسلامی ایران نیز در این مسیر ملت مقاوم فلسطین را همراهی خواهد کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فلسطین تحولات نمایشی منطقه در خصوص عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را هیاهوی تبلیغاتی انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا دانست و خاطرنشان کرد:رفتار غیرسازنده امارات و بحرین در خصوص ایجاد روابط با رژیم اشغالگر قدس خاستگاه مردم این دو کشور نیست و جمهوری اسلامی ایران این سازش رذیلانه را خیانت به ارزش‌های امت اسلامی و آرمان فلسطین می داند.

وی با تاکید بر وحدت گروه‌های مقاومت فلسطین در مبارزه یکپارچه در قبال تجاوزات رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: تهران به حمایت‌های خود از ملت فلسطین و تعامل با همه گروه های سیاسی، دینی و ملی در این کشور تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داد.

گلرو، تغییر سیاست کشورهای عربی منطقه در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را لازمه وحدت جهان اسلام دانست و اظهار داشت: ضرورت دارد کشورهای اسلامی خود را از طرح‌های خبیثانه آمریکایی _صهیونیستی دور نگه داشته و به عنوان امت اسلامی در منطقه رویکرد سازنده ای در قبال کشورهای اسلامی به ویژه فلسطین اتخاذ نمایند.

وی با اشاره به طرح چهارماده ای جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر رفراندوم در سرزمین تاریخی فلسطین گفت: این طرح به عنوان سند رسمی در سازمان ملل به ثبت رسیده و دموکراتیک ترین راه حل برای فلسطین است.

صلاح الزواوی شیخ السفرای مقیم تهران، عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس و کشورهای عربی را طرحی آمریکایی برمبنای کمک به امنیت و ثبات موقتی صهیونیستها خواند.

وی افزود: طرح سازش با رژیم صهیونیستی نتیجه ی مناسبی برای کشورهای منطقه ندارد و مقاومت در منطقه، نسبت به این رفتار غیرسازنده پاسخی قاطع خواهد داشت.

صلاح الزواوی در پایان ضمن قدردانی از موضع قاطع مقام معظم رهبری و حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشگام تقویت و تحکیم وحدت جهان اسلام است و مردم فلسطین همواره از نقش اساسی و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و جمهوری اسلامی ایران در شرایط سخت فلسطین قدردانی می‌کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin