سفیر جدید کره‌جنوبی در تهران با کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک،‌ کاظم جلالی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط تاریخی ایران و کره‌جنوبی، گفت: جمهوری اسلامی ایران از توسعه و تقویت روابط خود با کره‌جنوبی در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روابط خوب مراکز پژوهش پارلمانی مجالس دو کشور و سفرها و دیدارهای مستمر و مداوم مقامات این دو مرکز، بر ضرورت، حفظ و ارتقای این همکاری‌ها و تعاملات دوجانبه تاکید کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: نگاه دولت و مردم ایران نسبت به کره‌جنوبی همواره مثبت بوده است و این رویکرد موجب شده علیرغم فراز و نشیب‌های سیاسی به اصل و اساس مناسبات دو کشور لطمه‌ای وارد نشود.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در پایان با اشاره به گفتگوهای اخیر سران دو کره، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی و پشتیبان اقدامات صلح‌جویانه در سراسر جهان است و در این راستا از استقرار صلح و امنیت در شبه جزیره کره استقبال می‌کند.

یو جانگ هیان سفیر جدید کره‌جنوبی در تهران نیز در این دیدار ضمن اشاره به روابط دوستانه و دیرینه ایران و کره‌جنوبی گفت: سفارت کره‌جنوبی در تهران تلاش خود را برای تقویت هرچه بیشتر روابط دو کشور به کار خواهد گرفت.

وی همچنین افزود: توسعه روابط با ایران برای کره‌جنوبی از اهمیت فراوانی برخوردار است و ما از گسترش ارتباطات و همکاری‌ها با ایران در همه زمینه‌ها استقبال می‌کنیم.

سفیر کره‌جنوبی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های مراکز پژوهشی دو کشور، از برگزاری سمینار مراکز پژوهش پارلمانی جهان در کشور متبوعش خبر داد.

وی با تقدیم پیام همتای کاظم جلالی در کره‌جنوبی از رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برای شرکت در این اجلاس دعوت بعمل آورد.

یو جانگ هون در پایان گزارشی از آخرین تحولات و گفتگوهای دو کره ارائه کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin