“بارون میکائیل اشترنبرگ” سفیر جدید آلمان در ایران با شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده دیدار و گفتگو کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، “بارون میکائیل اشترنبرگ” سفیر آلمان در ایران با تبریک انتصاب مولاوردی به سمت معاون رییس جمهور، گفت: دولت آلمان در حال برنامه ریزی برای تشکیل دولت ائتلافی آینده است. اگرچه محوریت دو حزب درباره مباحث زنان بیشتر به امور اقتصادی معطوف می باشد؛ اما بحث زنان در جامعه ما بحث پویایی است و سعی ما بر این است که در کشور از پتانسیل زنان با تحصیلات عالی بهره‌مندی بهینه صورت گیرد.

سفیر جدید آلمان ضمن پیشنهاد عدم انحصار همکاری‌های متقابل دوکشور در بحث هسته‌ای، تاکید کرد تا به دیگر مقوله‌ها از جمله بحث زنان توجه بیشتری شود.

وی در ادامه افزود: در کشور آلمان برداشت مناسب و درستی از وضعیت اجتماعی زنان ایران وجود ندارد. از این رو پیشنهاد می کنم جهت بازتاب تحولات زنان در کلیه عرصه ها حتما تعامل ما با این معاونت برقرار باشد.

وی نهاد زنان سازمان ملل متحد را چارچوبی مناسب برای تحقق حقوق زنان و دارای محوریت خاصی در سازمان ملل دانست و افزود: کشور من نیز مانند سایر کشورها جهت توسعه حقوق بشر باید به این نهاد گزارش دهد و با آن تبادل نظر داشته باشد. از این رو ما پذیرای هرگونه پیشنهاد سازنده از جانب ایران می باشیم و در راستای برنامه‌های طراحی شده در آینده شما نیز همکاری خود را اعلام می داریم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفتمان اصلی دولت جدید را اعتدال و ماموریت اصلی آن را تحقق توازن و تعادل جنسیتی در کلیه جنبه‌های زندگی زنان برشمرد تا از طریق پرهیز از افراط و تفریط، زنان به جایگاه اصلی خود نزدیک شوند.

وی با اشاره به ماموریت معاونت امور زنان مبنی بر توانمندسازی زنان و خانواده و جلب مشارکت زنان برای حل مشکلات جامعه، مشارکت زنان در حوزه‌های مختلف را با توجه به نیمی از سرمایه انسانی بودن آنان؛ قابل ملاحظه دانست و گفت: این مشارکت؛ فقط نیاز زنان در یک جامعه نیست؛ بلکه نیاز کل جامعه است. لذا کلیه پروژه‌ها باید با این هدف انجام شود.

مولاوردی با استقبال از همکاریهای دوجانبه، آمادگی خود را برای اعزام و میزبانی از هیات آن کشور در سطوح عالی رتبه و کارشناسی و همچنین انعقاد تفاهم نامه مشترک در امور زنان و خانواده اعلام کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان به اهمیت گفتمان در چارچوب سازمان ملل و نقش اجلاس کمیسیون مقام زن که هر ساله در نیویورک برگزار می‌شود اشاره و بر تلاش جمهوری اسلامی ایران در راستای پیشبرد اهداف مشترک تاکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin